Adven langetas Viljandis ja selle ümbruskonnas maagaasi hinda

Tänu maagaasi sisseostuhinna langusele alandab energiaettevõte Adven maagaasi hinda Viljandi ja selle ümbruskonna elanikele ja ettevõtetele. Gaasi hind langeb lõpptarbijatele umbes 5 protsenti.

Adveni juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on ettevõte oluliselt suurendanud Leedust sisse ostetava gaasi kogust. "Suurenenud sisseostumaht on üks põhjustest, miks me saame oma klientidele pakkuda uut ja paremat hinda. Teiselt poolt avaldab mõju ka üleüldine nafta hinna langus maailmaturul," selgitas Heinam.

Heinam prognoosib maagaasi sisseostuhindade languse jätku, mistõttu võib gaasi hind Adveni klientide jaoks langeda lähikuudel veelgi. "Maagaasi hind Eestis on sõltuvuses nafta üheksa eelneva kuu hinnast ja dollari tugevusest euro suhtes. Seetõttu hakkas naftahindade langus maailmaturul alles nüüd nähtavalt mõjutama maagaasi sisseostu hindu," lisas ta.

Hinnakorrektsioon puudutab kõiki Adveni erakliente ja ettevõtteid tarbimismahuga kuni 100'000 kuupmeetrit aastas. Maagaasi hinna langus puudutab eelkõige Viljandi linna ja Viljandi valla elanikke ja ettevõtteid.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte, mis pakub klientidele vajadustele vastavaid energialahendusi. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga.

Adveni koduleht

Marina Bachmann