Ajaleht Sakala: Vald ostab Viljandi kesklinna maja

Viljandi valla haldushoone leidmiseks korraldatud avalik pakkumine üllatusi ei toonud ning omavalitsus ostab oodatult aktsiaseltsile Toom Tekstiil kuuluva maja.

Kauba ja Pika tänava nurgal seisvat ajaloolist hoonet piidlesid ühinemist kavandanud Paistu, Pärsti, Saarepeedi ja Viiratsi valla juhid juba enne oktoobrikuiseid valimisi. Sellest hoolimata viidi kiirkorras läbi avalik pakkumine ja kutsuti ka teisi Viljandi südalinna kinnisvaraomanikke oma vara välja pakkuma.

Mitu telefonikõnet

Vallavanem Ene Saar sai seepeale küll mitu telefonikõnet, kuid ühtki kirjalikku ettepanekut etteantud tähtajaks tema lauale ei jõudnud. «Küsiti, kas oleks mõtet tulla ettepanekutega, mis ei vasta meie sätestatud tingimustele. Juttu oli muu hulgas päris uue maja ja maa-aluse parkla ehitamisest,» kirjeldas ta ning kinnitas, et lükkas sellised variandid pikema arupidamiseta tagasi, sest need poleks olnud vallale jõukohased.

«Meie eesmärk on vallamaja avada nii, et selleks ei kuluks ülearu palju raha ja aega. Toom Tekstiili pakkumine tagab selle,» sõnas vallajuht.

Kui kõik laabub, allkirjastavad pooled notaribüroos ostu-müügilepingu veel detsembrikuu jooksul. Senistel läbirääkimistel kokku lepitud pidepunktid annavad tekstiiliettevõttele väljakolimiseks aega veebruari alguseni. Ene Saar avaldas lootust, et ehk vabaneb pind siiski juba jaanuari keskpaigas. Vallamaja sisseseadmiseks tarvilike töödega on kavas pihta hakata kohe pärast seda, et ametnikud võiksid neljast senisest vallamajast kokku kolida hiljemalt märtsi lõpuks.

Kontor kolib Leola tänavale

Toom Tekstiili haldusjuht Eduard Elbrecht rääkis, et firma on uue kontori asupaigana kaalunud mitut varianti, muu hulgas Männimäel mullu käima pandud tekstiilijäätmete töötlemise tehase juures olevaid kasutuseta ruume. Senise seisuga on tema sõnul siiski kõige tõenäolisem, et büroo seatakse sisse majanduskriisi keerises pankrotistunud Levi Ehituse ruumides Leola tänav 49 majas. Samas ehitises paiknevad elektrikaupu müüv aktsiaselts Electrum, turvasüsteemidele keskendunud osaühing Nano ning vee- ja kütteseadmetega tegelev osaühing Toru-Jüri.

Koos Toom Tekstiili bürooga kolib vallavalitsuse saabudes uude kohta firma tütarettevõtte Dreamland kauplus. Kuhu täpselt uus pood tehakse, on Elbrechti sõnul veel lahtine.

Haldushoone ostmiseks ja korrastamiseks kasutab Viljandi vald riigilt saadavat 650 000-eurost ühinemistoetust.

MAJA

Tulevane Viljandi valla vallamaja kannab aadressi Kauba tänav 9.

• Majas on kasulikku põrandapinda ligi 550 ruutmeetrit.

• Omavalitsus maksab aktsiaseltsile Toom Tekstiil hoone eest 270 000 eurot.

• Maja korrastamiseks ja sisseseadmiseks ollakse valmis kulutama ligikaudu 100 000 eurot.