Eesti Post kolib Viljandi vallas postiteenused klientidele lähemale

Eesti Post kolib Viljandi vallas 5. jaanuarist  postiteenused postkontorist inimestele lähemale ja annab inimestele võimaluse senisest sobivamatel aegadel oma postiasju ajada.

See, et postiteenused liiguvad parema kättesaadavuse huvides postkontoritest välja kohtadesse, kus inimesed oma igapäevaseid talitusi teevad, on ülemaailmne trend. Seda teed on mindud nii Saksamaal, Taanis kui Soomes.

Ka Eesti Post otsib jätkuvalt koostööpartnereid, kes oleksid huvitatud postiteenuste osutamisest. Eesti Post näeb oma partneritena teenindusasutusi, kes on avatud uuendustele ning on valmis osutama postiteenuseid vähemalt viiel päeval nädalas. Omalt poolt tagab Eesti Post postiteenuste osutamiseks vajaliku mööbli, kõik vahendid ja väljaõppe ning tasustamise teenuse osutamise eest.

Viljandi vallas on Eesti Posti partneriks Viljandi vallavalitsus. Uued postipunktid avatakse Puiatu ja Uusna raamatukogudes.  Postipunktid võtavad viiel päeval nädalas vastu erinevaid saadetisi, makseid ja ajakirjandustellimusi  ning müüb vajalikku postikaupa. Samuti saavad inimesed sealt kätte kõik saabunud saadetised.

Puiatu postipunkt on avatud esmaspäeval, kolmapäeval, neljapäeval ja reedel kell 10-16.30 ning teisipäeval kell 10-19. Uusna postipunkt on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 12-20 ja reedel kell 9-17.

Lisaks postkontorisse või postipunkti kohale minemisele on postiteenuseid võimalik tarbida ka oma kodus kirjakandja vahendusel.  Kui inimene elab lähimast postkontorist või postipunktist kaugemal kui 5 kilomeetrit, on tema jaoks kirjakandja tellimine tasuta ning tasuda tuleb vaid tellitavate teenuste eest. Kirjakandjale saab tasuda sularahas.

Elu- või asukohas osutab kirjakandja järgnevaid teenuseid:

1. kirisaadetise vastuvõtmine/kättetoimetamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 2 kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline);
  2. postipaki vastuvõtmine/kättetoimetamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline);
  3. rahakaartide saatmine;
  4. ajakirjandustellimuste vormistamine;
  5. maksete vastuvõtt;
  6. pensionide väljamaksmine;
  7. postimaksevahendite müük.

Kirjakandja saab koju tellida helistades telefonil 661 6616, saates e-kirja aadressil info@omniva.ee või Omniva e-teeninduses www.omniva.ee. Samuti saab kirjakandja koju kutsuda postitades kirjakasti kutsekaardi.