Vallavanema veerg

Kevad koolipingis ja südames

 


Kevad on käes. Puud on peagi lehis, mullarüpest on pead välja pistnud lumikellukesed 
ja teised varased tulijad. Suve tulekut ennustav kevad annab jõudu ja jaksu minna suvele vastu uue hooga. See on looduse ärkamise aeg, ootuste aeg, armumiste aeg, koolilõpu eksamite aeg…

Olen mõtetega meie noorte ja perede juures.

Meie valla koolides läheb 9. klassi lõpueksamitele vastu 44 noort, seadmaks sihti, et avada uusi uksi oma eluteel. Ees seisev eksamiperiood tekitab ärevust nii noortele, peredele ja ka õpetajatele. Õnnestumiseks on vaja kohusetundlikkust, usku endasse ja tahet oma sihte ellu viia.

Igaühel meist on olemas teatud sünnipärased eeldused – võimed. Need on vajalik üles leida, kuid ainult nendele ei saa lootma jääda, sest võimetele lisaks on vajalikud ka sellised isiksuseomadused nagu püsivus, töökus ja tahe. Need kõik on omandatavad , kui ainult tahta. Sinu individuaalsed võimed ja oskused on eelduseks, et olla edukas mingil kindlal alal ja tegevuses ning seda just sinule omasel moel.

Soovin teile, meie noored, õnnestumisi täis eksamiperioodi ja elukutsevalikuid, mis sobiks teile ja aitaks elada huvitavat elu. Teadke, et teie ümber on toetavad lähedased ja kodukooli pere.

Soovin ka vanemastele ja vanavanematele jõudu ja usku noortesse. Ei ole kerge olla teismeline ja seista oma elu esimesel ristteel ja seada suunda. Teiega koos on see lihtsam. Leidke hetki, et toetada oma lapsi. Te olete nende jaoks väga olulised inimesed. Koos on kergem vastu astuda uutele väljakutsetele.

Parimate soovidega!

Ene Saar
vallavanem