Kokkuvõte Viljandi valla II ettevõtluskonverentsist

Viljandi valla II ettevõtluskonverents

Viljandi vald korraldas 6.oktoobril 2015 Ettevõtlusnädala raames Viljandi valla ettevõtluskonverentsi Vana-Võidus asuvas Viljandi Kutseõppekeskuses.

Päeva avas Viljandi Kutseõppekeskuse juht Tarmo Loodus mõttega: Ideed olgu suured - kui saavutad poolegi, oled juba võitnud!

Rahvusvahelisest turundusest ning eri kultuuriruumides äri tegemisega kaasnevatest suhtlemistõketest rääkis Mäeltküla Tööstuspargi esimees Hellar Mutle. Lisaks etiketi tundmisele (eri riikides erinevad tavad) ja kingituste sümboolse tähenduse teadmisele on igal pool vajalik korrektne tähtaegadest ja kellaaegadest kinni pidamise oskus. Samuti rõhutas ta ettevõtluse juures oskust õppida klientide tagasisidest ning oskust strateegiliselt planeerida.

Briti päritolu Rootsis elav Philip Cohen rääkis oma loo telemarketingi algusaegadest kuni tänapäevani läbi isikliku kogemuse andes kuulajatele kaasa tedmise, et ettevõtlus - see on ideede leidmine ning arendamine. Kõik muu on õpitav ning arendatav.

Töötukassa Viljandi osakonna juhataja Merit Laan tutvustas uusi Töötukassa poolt pakutavaid teenuseid, nagu töövahendus, karjääriinfo, karjäärinõustamine jne, mis on kättesaadavad kõigile kodanikele, mitte ainult töötutele. Lisainfo tootukassa.ee.

Tarmo Loodus kõneles positiivsetest kvaliteetse ja paindliku koostöö kogemustest ettevõtjatega, mille tulemusel on VIKK korraldanud ja pakkunud mitmeid koolitusi vastavalt ettevõtte vajadusele. Samuti rõhutas ta sisekoolituse osatähtsust töökollektiivi liitva kogemusena, lisaks õpitavatele oskustele.

Viljandi valla majandusosakonna juhataja Raivo Laidma puudutas naabrusõiguse ja ettevõtluse teemat Asjaõigusseaduse valguses mõtiskledes talumise ja tajumise üle antud kontekstis.
Konverentsil osales 44 inimest.

Täname kõiki esinejaid, osalejaid ja VIKK võõrustamise eest!

Kati Koppel
Viljandi vallavalitsuse arenguspetsialist