Politsei kutsub lõuna-eestlasi 24. novembril helkurkõnnile

Korrakaitsjate ja kohalike elanike ühise helkurkõnniga 24. novembril teadvustatakse pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust.

Lõuna prefektuuri politseikapten Rainer Rahasepp ütles, et neljandat aastat toimuv helkurkõnd toob kokku külakogukonnad, sõprusringkonnad ja teised aktiivsed inimesed, kes on enda nähtavaks tegemisel teistelegi eeskujuks. Ühtlasi on inimesed helkurkõnnil osalemisega andnud oma panuse teiste jalakäijate nähtavaks tegemisel. „Igal aastal satub liiklusõnnetustesse kümneid helkurita jalakäijaid, kellest osa paraku hukkub. Inimelu on aga liiga kallis hind ükskõik milliseks õppetunniks. Seepärast kutsumegi kogukondi üles ennetavalt eeskujuks olema ja abivajajaid nähtavaks tegema," ütles politseikapten.

Maanteeameti ennetustöö ekspert Kai Kuuspalu tõdes, et ohutum ja stressivabam liiklus algab liiklejate enda liikluskäitumisest, nende omavahelisest suhtlusest, üksteise märkamisest ja arvestamisest. „Viisakust liikluses saame kõik mõjutada endi käitumise, eeskuju, kui ka vabatahtlikuna panustamisega. Praegusel pimeda ajal on liikluses viisakus ka enda nähtavaks tegemine," selgitas ta.

Lõuna-Eesti erinevates linnades ja külades toimuv helkurkõnd saab alguse 24. novembri õhtupoolikul ning vältab tunni jagu. Politseile ja abipolitseinikele oodatakse appi kõiki noori ja vanemaid, kes hoolivad kodukandi liiklusturvalisusest.

Jooksev info helkurkõnnist „Helkuriga sõbraks" on leitav leheküljel www.fb.com/lounaprefektuur ning põnevaid võimalusi enda nähtavaks tegemiseks leiab leheküljelt www.silmapaistev.ee.

Helkurkõnni toimumiskohad ja politseipoolsed kontaktid lisainfoks:

Viljandimaal

24. novembril kell 17:00 - Suure-Jaani gümnaasium (Tallinna mnt 24, Suure-Jaani) | elerin.tetsmann@politsei.ee

24. novembril kell 17:00 - Tarvastu gümnaasium (Kevade 1, Mustla alevik) | onnela.kova@politsei.ee

24. novembril kell 17:00 - Viiratsi Konsum (Sakala 3b, Viiratsi) | margus.mitt@politsei.ee

24. novembril kell 17:00 - A.Kitzbergi Gümnaasium (Kooli 1, Karksi-Nuia) | viktoriakopp000@gmail.com