Rongiaegade muutus korrigeerib 1. juunist alates ka Viljandi linnalähiliinide bussiaegu

Alates 1. juunist  2014.a. muutuvad  Viljandi – Türi – Tallinn  liinil rongide sõiduajad ning seetõttu muutuvad ka Viljandi linnalähiliinide ajad.

Rongiaegade muutumine toob endaga kaasa vajaduse muuta Viljandi linnalähiliinide nr 2, 6, 8, 9 ja 10 sõidugraafikuid selliselt, et kindlustada mõistliku ajavahega Viljandi linna elanike jõudmine Viljandi Raudteejaama ning raudteejaamast tagasi kesklinna.

„Rongide sõiduplaan võrreldes senisega muutub olulises osas ning see tingis ka bussiaegade muutmise mitmetel teistel seotud liinidel," selgitas maavalitsuse arenguosakonna spetsialist Katrin Reimo.

Muutmised ei tule kunagi kergelt ja paratamatult riivab see erinevate sõitjategruppide huve. „Ühe muudatusega kaasneb muudatuste ahel. Peamised muudatused bussigraafikutes puudutavad neid kellaaegu, mil rongid väljuvad jaamast või saabuvad jaama.  Oleme püüdnud paigale jätta hommikused ja õhtupoolsed  nn tipptunniajad ning võimaluse piirides ühildada nendega rongisõitjate vajadused. Mingil kujul puudutavad muudatused pea  kõiki linnabusside väljumisi," rääkis Reimo.

„ Palun kõikidel inimestel, kes linnaliini bussidega sõidavad uued väljumisajad üle vaadata ning eriti neil,  kes plaanivad kohe juuni algul rongiga sõita," tuletas Reimo meelde.

Infot toimuvate muudatuste kohta saab vahetult enne 1.juunit bussipeatustest ja portaalist: peatus.ee (muudatused on nähtavad muudatuse toimumise kuupäevast alates) ja kohe Viljandi maavalitsuse veebilehelt aadressilt:viljandi.maavalitsus.ee/linnaliinid/

Rongiajad alates 1.juuni 2014  http://elron.ee/wp-content/uploads/2014/03/Edelasuund1.06.pdf

Lisainfo: Katrin Reimo,

tel4330428, mob 5127926