Saarepeedil valmis EAS-i toel seitse sotsiaalkorterit

Saarepeedi Rahvamaja endised vallamaja ruumid kohandati ümber 7 kaasaegseks sotsiaalkorteriks ja muudeti raamatukogu asukohta. Ümberehitus läks maksma 119 340 eurot, millest 57 600 eurot saadi toetusena EAS Regionaalsete investeeringutoetuste andmise programmist. Peale valdade ühinemist jäid seni Saarepeedi Rahvamajas asunud vallavalitsuse ruumid tühjaks ja otstarbekas oli võtta need kasutusele avalikes huvides. Saarepeedi piirkonnas puudusid seni sotsiaalpinnad ajutistes raskustes kodanike abistamiseks. Saarepeedi rahvamaja asub endises valla keskuses, lähedal on lasteaed ja kool, samas majas ka kauplus ja postipunkt, rahvamaja ja raamatukogu. Hea bussiühendus Viljandi linnaga tagab töökoha leidmise võimaluse, samuti on läheduses perspektiivseid tööandjaid.

Saarepeedi sotsiaalkorteritega saab Viljandi vald täiendust oma sotsiaalpindadele. Viiratsi tugikodus ja Paistu sotsiaalkeskuses on kokku 36 korterit, osad neist toetatud elamiseks kohandatud. Saarepeedi sotsiaalkorterite valmimisega on Viljandi vallal veel parem võimekus sotsiaalvaldkonnas ja inimeste abistamisel.

Viljandi Vallavalitsus