Munitsipaalmaadel asuvatest aiamaadest

Viljandi Vallavalitsus otsib koostööd eelistatult vallas tegutseva MTÜ-ga, kes võtab endale kohustuse korraldada munitsipaalomandisse antud maadel asuvate aiamaade kasutamist. Täpsema info saamiseks ja tingimuste arutamiseks palun võtta ühendust valla majandusosakonna juhataja Raivo Laidmaga telefonil 435 0115 või 588 55537.

Taasiseseisvunud Eestis on huvi aiamaade kasutamise vastu aastate jooksul oluliselt vähenenud. Siiski on neid inimesi omajagu, kellele väike „potipõllumajandus" pakub meeldivat eneseteostust ja rõõmu omatoodetud aiasaadustest. Sellised ühised aiamaad on välja kujunenud tavaliselt suuremate kortermajade piirkondades Viiratsis, Päril, Vana-Võidus ja mujalgi, sest paljukorteriliste majade kinnistute enda maal selline võimalus üldjuhul puudub.

Vald on sellised alad tänaseks valdavalt riigilt munitsipaalomandisse saanud. Maa omanikuna peame nüüd selle maa kasutamist korraldama. Paraku puudub vallal korrektne ülevaade, kes, kus ja millistes piirides maad kasutab Kas mõni maatükk teiste aiamaade vahel on lihtsalt selle kasutaja poolt aastaks sööti jäetud või on huvi aiamaa kasutamise vastu hoopis kadunud? Hea meelega võimaldame selle kasutamist siis järgmisele huvilisele. Just selliste küsimuste lahendamiseks vallavalitsus koostööd otsibki.

Raivo Laidma
majandusosakonna juhataja