Viljandi valla EV100 suursündmus

Pressiteade
12.02.18

Viljandi vald tähistab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva piduliku, sündmusi täis päevaga 22. veebruaril. Päev algab Mustlas Mulgi Majakale lipu heiskamisega, millest võtab osa ka Vabariigi Valitsus ja lõppeb õhtul Mustla rahvamajas toimuva piduliku aktusega.

Hommikul kella kümnest algaval lipu heiskamise tseremoonial toimub pidulik Mulgi Majaka avamine ja sisseõnnistamine. Kavas on kõned, seal hulgas ka Vabariigi peaminister Jüri Ratase tervitus ja etteasted nii lauljate kui rahvatantsijate poolt. Muuhulgas kõlab kogukonna koori esitusel laul „Eesti lipp", mille üheks autoriks oli Tarvastust pärit rahvusliku liikumise liige Martin Lipp.

Pärast Mulgi Majaka avamist on kõik osalejad oodatud Tarvastu Muusika- ja Kunstikooli aulasse kringlit sööma ja teed jooma.

Pärastlõunal toimuvad mälestusaktused endiste riigitegelaste sünnikohtades. Mälestatavateks on Jaan Tõnisson, Ado Birk, Jüri Jaakson, Johan Laidoner ja Theodor Käärik. Aktustel võtavad sõna Eesti Vabariigi ministrid, Kaitseväe juhataja, riigisekretär ja Viljandi valla esindajad. Täpsem info toimumisaegade ja asukohtadega on leitav Viljandi valla kodulehelt.

Kell 17:00 algab hommikul avatud Mulgi Majaka juurest rongkäik Mustla Vabadussõja ausamba juurde. Lauldakse hümni, toimuvad sõnavõtud ning küünalde ja lillede asetamine ausambale. Orienteeruvalt kell 18:00 algab Mustla rahvamajas pidulik Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud aktus, mille käigus antakse üle Viljandi valla aastapreemiad. Aktusel astub üles ka kutsutud üllatusesineja, kelleks on sel aastal Koit Toome. Pidupäev lõppeb suupistete ja ühise tordisöömisega.

Lisainfo:
Maive Feldman