Matkarajad Viljandi vallas

Sinialliku rada

Raja pikkus: 1,3 km
Tähistus: tähistatud
Sinialliku matkarada kulgeb kauni Sinialliku järve kaldal ja juhatab matkaja salapäraste allikateni, mille veele annavad sinaka varjundi põhjas olevad sinakashallid setted. Siniallikas on tuntud ohvriallikana, mille veel olevat tervendav toime. Läheduses on huvilistel võimalik ronida linnamäele, kus 12.-13. saj. oli rajatud muinaseestlaste linnus. Rada saab alustada nii
vanast Sinialliku raudteejaamast kui Karksi–Nuia – Viljandi maantee poolsest otsast. Matkaraja juures on avar lõkkekoht, kus on ka suuremal seltskonnal mugav telkida.
 

Heimtali õpperada, kool ja rõngastall 

Raja pikkus: 1,2 - 2 ,5 km 

Tähistus: Tähistatud

RMK rada. Heimtali mõisa viinaköögi juurest alguse saav õpperada sobib loodussõbrale, keda võluvad võimsad laialehelised puud. Hiiglaslike puude tüved on kaetud erinevate haruldaste sammaldega, millest paljud on vääriselupaiga tunnusliigid. Vaatamist väärivad veel läheduses asuv Heimtali mõisakompleks ja park ning koduloomuuseum, kus saab tutvuda rahvusliku käsitööga. 

 

Matkarada ümber Viljandi järve 

Raja pikkus: 13,5 km 

Tähistus: Tähistatud

Viljandi staadioni kõrvalt saab alguse matkarada ümber Viljandi järve. Rada on 13,5 km pikk ning seda saab läbida nii jalgsi kui jalgrattal. Rajalt avanevad kaunid vaated Viljandi järvele (Huntaugul, Järveotsal)
ja teiselt poolt järve linnale (Viiratsi mäel).


 

Holstre-Polli rada, vaatlustorn

Raja pikkus: erineva pikkusega rajad 
Tähistus: Tähistatud

Terviserada vahelduval maastikul talvistel suusaradadel. Loodusõpperada, kirjeldatud taimestikku ja loomastikku 4 km. 

 

 

 

Loodi ürgoru matkarada 

Raja pikkus: 1,5 km
Tähistus: Tähistatud

RMK rada. Vana Loodi mõisa taha rajatud paisjärve kaldal asub avar lõkke- ja telkimisvõimalusega ala, kust saab alguse matkarada, mis juhatab arvukate paljanditega Paistu maalilisse ürgorgu. Paljanditest suurimat kutsutakse Loodi põrguks, mille alumises osas asuvast koopast väljub allikas. Matkarajale pääseb ka Paistu keskusesse viivalt teelt. Viidad juhatavad huvilise parklasse, kust paljandini on vaid mõnikümmend meetrit.

 

Loodi looduspark ja liivakivipaljand 

Raja pikkus: parklast 150 m
Tähistus: Tähistatud

Loodi Looduspargi põhjaosa moodustab Viljandi ürgorg, mida peetakse Sakala vanimaks ürgoruks. Lõuna poole jäävad Sinialliku linnamägi ja Paistu ürgorg, kus esineb arvukalt paljandeid.

 

 

Loodi Lehispuistu 

Raja pikkus: parklast 150 m
Tähistus: Tähistatud

Puistu juures parkla.

Loodi lehisepuistu matkarada asub Karksi-Nuia - Viljandi maantee ääres. Poolehektariline lehisepuistu jätab oma hiiglaslike euroopa lehistega võimsa mulje.

Hea teada:

  • kõrgeim lehis on 43,3 m, keskmiselt on lehiste kõrgus 38,5 m.
  • mööda rada saab külastada Loodi mõisaomanike von Bock´ide perekonnakalmistut.