Raske ja sügava puudega lastele sotsiaalteenuste osutamise toetuse rahaliste vahendite taotlemine

Teenuse üldandmed

Kirjeldus

Riigieelarve toetusfondist eraldatavaid vahendeid võib Viljandi Vallavalitsus kasutada raske või sügava puudega lapse ja/või tema perega seotud toetavate sotsiaalteenuste osutamiseks (sh lapsehoiuteenus) ja arendamiseks, mis aitavad vähendada lapse perekonna hoolduskoormust või lapse puudest tulenevaid lisavajadusi.

Toetust on õigustatud saama kuni 18 aastased lapsed, kellel on õigusaktides sätestatud korras tuvastatud raske või sügav puue ning kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Viljandi vald ja kes faktiliselt elab Viljandi valla haldusterritooriumil.

Viljandi Vallavalitsuse lastekaitsespetsialist hindab raske ja sügava puudega laste ja nende perede vajadusi ning selle põhjal otsustatakse, milliseid sotsiaalteenuseid ja mis mahus raske ja sügava puudega lastele osutatakse.

Raske ja sügava puudega lastele sotsiaalteenuste osutamise toetust võib kasutada kuni selle kalendriaasta lõpuni, mil sihtrühma kuuluv laps saab 18-aastaseks.

Õigusaktid

Vastutaja

Heili Rohtla, heili.rohtla@viljandivald.ee, tel. 435 0126, 5340 5357

Teenuse taotlemine

Vajalikud
sammud

Raske ja sügava puudega lapsele sotsiaalteenuste osutamise toetuse rahaliste vahendite taotlemiseks esitab lapse seaduslik esindaja enne toetava sotsiaalteenuse saamist vallavalitsusele järgmised lisadokumendid:

Vajaminevad dokumendid

1. Kirjalik vormikohane taotlus
  2. Taotleja ja puudega lapse isikut tõendavad dokumendid;
  3. Puudega lapse kehtiv rehabilitatsiooniplaan või muu lapse hindamist kajastav dokument;
  4. Arstliku ekspertiisikomisjoni või sotsiaalkindlustusameti otsus lapsele puude raskusastme määramise kohta;
  5. Eestkoste puhul kohtumäärus;
  6. Puudega lapse perekonnas hooldamise puhul perekonnas hooldamise leping;
  7. Spetsialisti kirjalik ettepanek

Teenuse eest tasumine raske ja sügava puudega lapsele reguleeritakse Viljandi Vallavalitsuse korraldusega ning reeglina kantakse toetus teenuse pakkuja arvelduskontole.

Viide