1. novembrist lõpetab tegevuse Uusna postipunkt ja 19. novembrist Puiatu ja Saarepeedi postipunktid

Posti- ja pakiteenus Viljandimaal

Seoses vähese külastatavusega lõpetab 1. novembrist tegevuse Uusna postipunkt ja 19. novembrist Puiatu ja Saarepeedi postipunktid. Postiteenuse kadumist pole aga põhjust karta – nende piirkonna elanike saadetised toimetatakse inimestele otse koju või töö juurde ilma, et need vahepeal postiasutusse jõuaksid. Samamoodi saab kirjakandja vahendusel tarbida ka kõiki muid postkontoris pakutavaid teenuseid endale sobivas asukohas, olgu selleks kodu või töökoht. Juhul kui kirjakandjal ei õnnestu saadetist üle anda, saab klient oma saadetise kas Viljandi postkontorist või sobivast pakiautomaadist. Kirjade saatmiseks säilivad asukohtades ka kirjakastid.

Muudatuse valguses tasub aga üle käia ja meelde tuletada kõik Viljandimaa elanike postiteenuse kasutamise võimalused.

Viljandimaa postiasutused ja pakiautomaadid

Viljandi postkontor asub Viljandis aadressil Tallinna tänav 22 ning on avatud esmaspäevast reedeni 9.00-19.00; laupäeval 9.00-17.00;pühapäeval 10.00-15.00.

Mustla postkontor paikneb aadressil Posti 52A, Mustla ning on avatud esmaspäevast reedeni 9.00-13.00 ja 13.30-17.00.

Kärstna postipunkt pakub aga teenuseid Kärstna kaupluses, Kärstna külas ning on avatud esmaspäevast laupäevani 10.00-18.00; pühapäeval 10.00-15.00.

Kolga-Jaani postipunkt töötab Kolga-Jaanis aadressil Viljandi mnt. 5 ning on avatud esmaspäevast reedeni 8.00-19.00; laupäeval ja pühapäeval 9.00-17.00.

Paistu postipunkt osutab postiteenuseid Paistu raamatukogus, aadressil Raamatukogu tee 2, Paistu ning on avatud esmaspäeval 13.00-20.00; teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval 9.30-13.00 ja 14.30-18.00; reedel 9.30-17.00.

Ramsi postipunkt töötab Ramsi kaupluses, Ramsi alevikus ning on avatud esmaspäevast pühapäevani 9.00-20.00.

Pakiautomaadid on Viljandis Männimäe Selveri, bussijaama ja Maksimarketi juures. Paljudele elanikele on need tuttavad, kuna enamik inimesi kasutab pakiautomaati oma saadetiste kättesaamiseks juba praegu. 24 tundi kasutatav pakiautomaat on mugavaim ja eelistatuim kui postkontori külastamine. Lisaks saab lähiajal algava pakiautomaatide võrgu laiendamise raames uusi automaate juurde ka Viljandimaa.

Postmark kauplusest ja kiri kirjakasti

Kirja postitamiseks on Viljandimaal ka 38 kirjakasti, mis on paigutatud enim käidavatesse kohtadesse. Kirjamarke ja ümbrikke saab osta ka Viljandi Selverite infolettides, kus ostu saab tehtud poekülastuse käigus, samuti ka Viljandis Charlot kaupluses, R-Kioskis (Ilmarise 1) ja Lossikambris (Lossi 9). Lisaks on suurim valik postmarke ning ümbrikuid saadaval Omniva e-poes (www.pood.omniva.ee), kust saad kõik kirja saatmiseks vajaliku endale koju tellida. Kirja postitamiseks jäävad kirjakastid alles nii Uusnasse, Puiatusse kui ka Saarepeedisse.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada ka postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine või telefonil 6616616.

Head posti- ja pakiteenuse kasutamist!Posti- ja pakiteenus Viljandimaal

Viljandimaa postiasutused ja pakiautomaadid

Postmark kauplusest ja kiri kirjakasti

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Head posti- ja pakiteenuse kasutamist!