UUDISED JA TEATED

Balti Keti velotuuri IV etapp Pärnu-Viljandi.

Balti Keti velotuur (Baltic Chain Tour) 20. - 24. august 2014 

Tänavu augustis toimub kahe sündmuse juubel korraga.
23. augustil tähistavad Balti riigid 25 aasta möödumist Balti keti sündmusest ning samal ajal sõidetakse 25. Balti riikide ühist velotuuri.
1955. aastal alguse saanud rattavõistluse traditsioon katkes 1987. aastal ent 2011 puhuti velotuurile elu sisse. Kolme riigi olulise ajaloolise sündmuse tähistamiseks pandi võidusõidule nimeks Balti Keti velotuur.

Tänavusele velotuurile antakse start 20. augustil Vilniuses Leedu parlamendihoone ees. Esimene etapp viib ratturid Panevezysesse. 21. augustil alustatakse juba Riiast ning sõidetakse Läti bobikelgumekasse Sigulda. Profiratturid jõuavad Eesti pinnale 22. augustil, mil Valmieras algav etapp finišeerub suvepealinnas Pärnu (ajakava allpool). Etapi esimene oluline hetk on Eesti-Läti piiril, kus toimub esimene vahefiniš. Seejärel sõidetakse Karksi-Nuiasse, kus on mäefiniš. Enne Pärnusse jõudmist toimub teinegi vahefiniš, mis leiab aset Kilingi-Nõmmel. Pärnus on finišijoon maha tõmmatud Kaubamajaka ette.

Balti keti päeval 23. augustil starditakse keskpäeval Pärnust Viljandi poole. Vändra Konsumi ees toimub esimene vahefiniš. Saarepeedile oodatakse mäefinišile kaasa elama ning Paistus toimub päeva teine vahefiniš. Viljandis lõpetatakse etapp laululava vahetus läheduses Tasuja puiesteel.

Velotuuri viimane etapp viib ratturid folgipealinnast Tallinnasse. Taaskord on vahefiniš Vändras. Teine võimalus sprinteritel punkte ja preemiasekundeid noppida on Raplas.

Velotuuril on kõige rohkem Eesti rattureid

Balti Keti velotuuril osaleb kokku 20 rattatiimi 120 ratturiga. Eesti rattureid on üles antud 15. Esindatud on Tartu rattaklubi Peloton, Saaremaa Jalgrattaklubi Viiking ja Eesti U-23 koondis. Enamik eestlastest pedaalib igapäevaselt Prantsuse amatöörklubides ning vanuse järgi kuuluvadki alles järelkasvu hulka. Nimekamatest võib välja tuua ülemöödunud aastal Balti tuuri mägedekuninga tiitli võitnud ja möödunud aastal etapivõidu teeninund 21-aastase Mihkel Räime (SJK Viiking). Pelotoni eest lisab konkurentsi Filter Maantekarikasarja liider Silver Schultz ning Eesti järelkasvukoondisest möödunud Estonian Cupi sarja etapi võitnud Aksel Nõmmela. Lisaks peavad konkurendid silma peal hoidma terava sprinteri jalaga Martin Laasil. Nii Laas kui Räim on tänavu võitnud  kuus amatööride võidusõitu.

Nii nagu varasemalt on ka sel korral välismaa tiimid esindatud tugevate ratturitega. Phil Bauhaus (Stölting) võitis juunis Saksamaa meistrivõistlustel maanteesõidus kolmanda koha staaride Greipeli ja Degenkolbi järel. Velotuuril stardib ka maanteesõidu valitsev juunioride maailmameister Mathieu van der Poel (BKCP – Powerplus). Kohal on ka möödunud aasta võitja punktiarvestuses Maximilian Beyer (Saksamaa koondis), parima noorratturi särgi võitnud Ivan Savitckii (Venemaa koondis) ning ka üldvõitja Philipp Walsleben (BKCP – Poweplus), kes on ka U-23 cyclo-crossi maailmameister. Nimekaid sõitjaid on veelgi. Rattatiime tuleb velotuurile 14 eri riigist ning ratturite hulgas on 18 riigi kodakondseid. Loetelu osalejatest asub siin.

Kus velotuuri kulgu jälgida?

Eelkõige palume kõiki rattaspordihuvilisi raja äärde kaasa elama ja ratturitele toetust avaldama. Eesti ratturitele annab suurt indu, kui raja ääres lehvivad Eesti lipud, Balti keti aastapäeval on igati paslik lipud kaasa võtta ja raja äärde tulla. Kel seda võimalust pole, saab velotuuri jälgida selle veebikodus. Velotuuri kodulehel pannakse iga etapi järgselt üles videointervjuud, fotod, tulemused ja uudised. Lisaks on võimalik kodulehel ja Delfis jälgida otseülekannet kõikidest etappidest. Leedu ja Läti etappide puhul näitame otsepilti stardis ja uuesti lülitame kaamera sisse mõned kilomeetrid enne finišit. Vahepeal toimub tekstiülekanne. Eesti etappidest tehakse mitme kaameraga täispikkuses ülekanne. Lisaks on velotuuri mugav jälgida Facebooki kui Twitteri fännilehelt, kuhu postitame värskeimaid tulemused ja uudiseid.

Vabandame ebamugavuste pärast

Balti Keti veloturi trass läbib mitut linna ja väiksemat kohta linnaliikluse kiirusel. Sellest tulenevalt võib tekkida liikluses ajutisi seisakuid ja tavapärasest aeglasemat liiklemist. Velotuuri korraldajad teevad Politsei- ja Piirivalveametiga koostööd, et võidusõit liiklust võimalikult vähe segaks ja et ratturite ja kaasliiklejate turvalisus oleks tagatud. Loodame, et kasutate juhust ja innustate kaasa elades rattureid ning et ükski asi velotuuri tõttu tegemata ei jää.

Lisateave: 
Rainer Rohtla Balti Keti velotuuri 2014 teabejuht
tel 56 55 447
e-post rainer@roheline.ee

Allar Tõnissaar Balti Keti velotuuri 2014 peakorraldaja
tel 501 4427
e-post info@proklubi.ee

Baltic Chain Touri koduleht www.balticchaintour.com
Baltic Chain Tour Facebookis www.facebook.com/balticchaintour
Baltic Chain Tour Twitteris www.twitter.com/balticchaintour