UUDISED JA TEATED

Loodi klassikute sõprade selts kutsub endaga liituma

Loodi klassikute sõprade selts

Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts kutsub enda ridadesse kõiki, kel soov panustada meie rahvuskultuuri ikoonide A. H. Tammsaare ja Eduard Vilde pärandi hoidmisesse ja väärtustamisesse. Tegemist on esimese omalaadse seltsiga Eestis.

Seltsi avaüritus toimub 14. veebruaril Tammsaare muuseumis (Koidula 12A), mil antakse välja "Klassiku sõbra" auhind.

Detsembris 2015 asutati Kadriorus viie kirjandus- ja kultuurisõbra poolt Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts. Seltsi eesmärk on kaasa aidata kirjandusklassikute loomingu ja isikute laiemale teadvustamisele avalikkuses, nende igakülgsele tuntusele ja uurimisele ning kirjanikega seotud pärandi säilitamisele. Selts tahab olla toetav partner Kadriorus asuvatele Tammsaare ja Vilde muuseumidele.

"Eduard Vilde ja Anton Hansen-Tammsaare on kaks eesti kirjandusilma sammast, kelle loomingu aegumatuses pole kahtlust. Küll aga tahab selts oma liikmete abil ja kaudu aktualiseerida nii neid suurmehi kui ka kirjandusklassikat tervikuna - selle tundmiseta ning kaasamiseta kaotaks rahvuskultuur mõndagi oma kestmisvõimest," sõnastab Seltsi asutamise vajaduse selle esimees prof. Rein Veidemann.

Esimeste reaalsete tegevuste raames soovib Selts toetuste ja liikmemaksude abil teha korda Eduard Vilde hauaplatsi Metsakalmistul ja algatada Tammsaare ja Vilde elu käsitlevate dokumentaalfilmide tegemise.

Liikmeks astumise sooviavaldus palume saata aadressil ahtev@mail.ee. Aastane liikmemaks on 12 €. Selts ootab ka ühekordseid annetusi ametlikule arveldusarvele LHV EE537700771001822228

Rein Veidemann

Seltsi esimees

Tel. 5064141, ahtev@mail.ee

www.tammsaarevildeselts.wordpress.com

MTÜ Tammsaare ja Vilde Sõprade Seltsi asutajaliikmed:

Rein Veidemann, Kadi Kesküla, Jaanus Adamson, Mihkel Uus, Toomas Haug