UUDISED JA TEATED

Maaõpilaste tasuta bussisõidu kiipkaardid aktiveeritakse 28. augustist

Maaõpilaste tasuta bussisõidu kiipkaardid aktiveeritakse 28. augustist Viljandi maapiirkonna kooliõpilastele on bussisõit maaliinidel aktiveeritud kiipkaardiga jätkuvalt tasuta.Kaartide väljastamisega tegeleb Viljandimaa Omavalitsuste Liidu büroo.

Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Kaupo Kase sõnul tuleb kõikidel õpilastel, kellel on kiipkaardid olemas juba eelmisest õppeaastast, neid kohe ka kasutama hakata. „On mõistetav, et esimese klassi õpilastel kiipkaarte veel ei ole ning samuti võib juhtuda, et mõnel õpilasel on kaart lootusetult kadunud. Kaardi saamiseks tuleb koheselt pöörduda klassijuhataja poole, kes info ise või koolis kokkulepitud isiku kaudu kohalikule omavalitsusele edastab. Omavalitsus kui teenuse tellija ja rahastaja edastab andmed Omavalitsuste Liidule ning erinevate omavalitsuste koondandmed lähevad tellimuse täitjale, ehk bussifirmale." selgitas Kase.

Septembrikuu jooksul täpsustatakse õpilaste nimekirju. Eesmärk on saavutada hiljemalt 1. oktoobriks olukord, et kõikidele tasuta sõitvatele õpilastele oleksid toimivad kiipkaardid väljastatud. Bussikontrollid jätkavad oma tavapärast tööd ka septembris, kuid on maaõpilaste sõitude suhtes mõistvad. Kui õpilasel puudub 1. oktoobril sõiduõigust tõendav kiipkaart, peab ta ostma bussijuhilt pileti.

- Õpilase sõidukaardiga (elektrooniline kiipkaart) registreeritud sõidu eest tasub kohalik omavalitsus või kool vedajale lepingu alusel.

- Sõidukaardi puudumisel on pileti hind õpilasele maaliinidel 50 senti.

Lisainfo: Kaupo Kase
Arengu- ja planeeringuosakonna juhataja
Viljandi maavalitsus
5152723