UUDISED JA TEATED

RMK paneb metsataimed oksjonile

RMK paneb metsataimed oksjonile

RMK paneb sel aastal esmakordselt enampakkumisele 150 000 metsataime, pakkumisi männi avajuursetele seemikute ostuks saab teha metsaoksjon.ee keskkonnas 6.- 14. aprillini.

Seni on RMK metsataimi eratarbijatele müünud eellepingute alusel ja fikseeritud hinnaga, igal aastal suurusjärgus 1-2 miljonit taime. RMK taimla- ja seemnemajanduse osakonna juhataja Esko Krinali sõnul otsustati sel aastal 150 000 metsataime oksjonile panna, sest niipalju jäi taimi RMK vajadusest ja eeltellimustest sel kevadel üle. 

Osjonile pandavad männitaimed on kasvatatud RMK Reiu taimlas Pärnumaal, sealt saab taimed ka pärast ostu kätte. Hariliku männi kahe-aastaste avajuursete seemikute minimaalne pikkus on 8 cm, keskmine pikkus 14 cm. Taimede minimaalne ostukogus on 5000 taime.

Otseviide oksjonile: https://www.metsaoksjon.ee/index.php?filter-id=527&a=aktiivsed&t=4&f=metsamaterjal

RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK teenib riigile metsa majandades tulu, kasvatab metsauuendusmaterjali ja korraldab metsa- ja looduskaitsetöid. Lisaks loob RMK looduses liikumise võimalusi puhke- ja kaitsealadel ja kujundab loodusteadlikkust. RMK koosseisu kuuluvad Sagadi metsakeskus, Elistvere loomapark, Tartu puukool, AS Eesti Metsataim ning Põlula kalakasvatuskeskus. RMK-s töötab üle 700 inimese, ent riigimetsas tööd saavate inimeste arv ulatub 5000-ni.

Lisainfo: Esko Krinal
RMK taime- ja seemnemajanduse osakonna juhataja
tel 503 8430
e-post esko.krinal@rmk.ee

 

Katre Ratassepp
RMK kommunikatsioonijuht
www.rmk.ee

Vaata metsas tehtavate tööde ning neid tegevate inimeste kohta täpsemalt metsa eluringi kirjeldavalt veebilehelt www.rmk.ee/eluring.