UUDISED JA TEATED

Seenioride päev "Kuldne Sügis" Tartus

Võtke kaaslane ühes ja tulge Tartusse seenioride päevale „Kuldne Sügis!

Apotheka koos paljude heade koostööpartneritega kutsub Teid laupäeval, 20. septembril kell 10 Tartusse  seenioride päevale „Kuldne sügis".

Esimest korda Mart Reiniku Koolis (Tartu, Riia tn 25) toimuv huvitavaid toimetusi täis päev on mõeldud kõigile, kes soovivad kuulata põnevaid loenguid ja mõtteid, talletada nõuandeid, tutvuda just selleks päevaks mõeldud pakkumistega ning osa võtta mitme töötoa tegemistest.

„Ootame üritusele aktiivseid ja rõõmsameelseid inimesi, kes on uudishimulikud, soovivad ammutada uusi teadmisi ning viia koju nii häid ideid kui tunde, et päev läks korda," sõnas Apotheka juht Marika Pensa.

Pärast Tartu linnapea Urmas Klaasi tervituskõnet räägivad päeva esimeses paneelis tervise hoidmisest ja toitumisest doktor Kai Saks, proviisor Kristiina Sepp ning meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer. „Kuldse sügise" teises osas võtavad sõna psühholoog Jörgen Matsi, kes annab soovitusi, kuidas vaimu sügisel ärksana hoida ja füsioterapeut Kristi Tiimann, kes nõustab, kuidas lihtsalt ja soodsalt liikuda ja oma tervise eest hoolitseda.

Meelelahutuslikuma poole pealt räägib oma tegemistest näitleja Anne Veesaar, nõu annavad Tartu Kaubamaja moenõustajad ning Juhani Puukooli aiandusspetsialistid. Mõistagi on oodata ka üllatusi, näiteks lõpetab päeva meeleoluka muusikaga armastatud laulja.

Kogu päeva ootavad külalisi suurest saalis väljas ka infoletid, müügikioskid ja spetsiaalselt selleks päevaks välja nuputatud tegevused.  Et päev on pikk, aitab kõhtu täitsa Felix. Väheoluline pole seegi, et kogu päev on külalistele tasuta.

„Tartu ja lähemate valdade elanikud saavad kindlasti ka omaette sõidu ette võtta, kuid kaugemalt tulejatel soovitan seltskond kokku koguda ja üheskoos rõõmsalt kohale tulla," rääkis Pensa. „Päevakava on tõepoolest tihe ja huvitav, samuti leiab tegevust peasaalist väljas. Olen kindel, et pärast on  kõigile küllaga muljeid, mida koduteel jagada," lisas ta.

Nii et võtke seltskond kaasa ja tulge veetke Tartu linnas üks mõnus päev, mis annab ka küllaga teadmisi, mida eelolevasse sügisesse kaasa võtta.  

 

Kristi Kirsberg
Seenioride päeva „Kuldne Sügis" korraldaja