UUDISED JA TEATED

Staabi- ja Sidepataljon korraldab märtsi lõpus Puiatu külas õppuse

Staabi- ja sidepataljon korraldab ajavahemikul 28.–31.03.2016 Viljandi vallas, Viljandi maakonnas, Puiatu külas ettevalmistava õppuse, mille käigus harjutatakse maikuus toimuvaks iga-aastaseks Kaitseväe suurõppuseks Kevadtorm 2016.

"Puiatu külas planeeritav õppus on väga oluline osa Staabi- ja Sidepataljoni ajateenijate väljaõppest ning aitab väga palju kaasa Kaitseväe suurõppuse Kevadtorm 2016 õnnestumisele", ütles õppuse korraldaja kapten Philipp Ainso.

Õppusel osalevatel kaitseväelastel on kaasas teenistusrelvad, kuid harjutuste käigus laskmisi ei toimu. Samuti ei kasutata õppuse käigus imitatsioonivahendeid.

Õppusel osaleb kokku üle saja kaitseväelase ja ligi 40 ühikut lahingtehnikat. Õppuse alal liiguvad sõidukid vaid põhiteedel ning selleks ettenähtud teedel. Harjutuse lõppedes koristavad üksused enda prügi iseseisvalt ning peale õppust kontrollitakse kasutatud alad.

Kaitsevägi juhib kohalike elanike tähelepanu, et õppuse ajal võib harjutuse piirkonnas olla liiklemine piiratud. Seoses sellega palub Kaitsevägi liiklejatel mõistmist ja tähelepanelikkust.

Reedel 22.04 esitavad Staabi- ja sidepataljoni ajateenijad Puiatu kultuurimajas kontserdi, kellaajad täpsustumisel.

Tänavune õppus Kevadtorm 2016 toimub 2.–21. maini Lõuna-Eestis ja on aasta suurim õppus, kus osaleb kokku ligi 6000 kaitseväelast Eestist ja liitlasriikidest. Lisaks kaitseväelastele osaleb Kevadtormil ka üle tuhande reservväelase ja kaitseliitlase.

 

Küsimuste korral palume pöörduda õppuse esindaja poole:

Philipp Ainso

Kapten

Staabi- ja sidepataljon

Staabikompanii ülem

+372 5332 4966