UUDISED JA TEATED

Vardja küla tegemised jaanuaris

Vardja küla jaoks algas uus aasta rõõmsalt. Hoolimata miinuskraadidest (-15C) oli traditsioonilisele kuuskede põletamisele Kiigemäel tulnud korralik hulk inimesi ja koeri. Lõke sai suur ja võimas - tule paistel jätkus juttu kauemaks ja õhtu lõpetati saunaga Suur- Mustriku talus. Pika õhtu jooksul sündis palju häid ideid ja plaane lausa lähimaks viieks aastaks.

Jaanuaris toimus ka traditsiooniks kujunenud Talvepidu ehk Vardja Külaseltsi sünnipäev. Tänavu kogunes üritusele rekordiliselt palju rahvast – ligi 70 inimest. Korraldajad olid õnnelikud ka külaliste üle, kes olid tulnud kohale naaberküladest: Holstrest, Sultsist, Paistust, Heimtalist, Mustapalist, Vana-Võidust ja Viiratsist. Pidustus oli meeleolukas ja kaasahaarav - toimusid tantsuvõistlus, viktoriin ja erinevad seltskonnamängud. Lastele pakkus suurt lusti armsa Madli tehtud lõbusad näomaalingud. Puudu ei olnud ka väiksematest üllatustest. Lauad olid heast ja paremast lookas ning heatujuline ansambel „Vildist Kübar" haaras kogu rahvast tantsu lööma ja kaasa laulma. Kõikide piduliste vahel loositi välja VIP-laud koos toitlustusega Vardja küla Jaanipeole, mis toimub 22.06.2017. Võitjaks osutus Vardja küla vahva talunik Jaan.

Korraldusmeeskonna poolt suured tänusõnad Viiratsi Rahvamaja perele, kelle hubases majas oli väga mõnus sellist üritust läbi viia.

Meie järgmine üritus on Vastlatrall (28.veebruar 2017 kell 18.00) Kiigemäel.

MTÜ Vardja Külaselts

Jõulupuude põletamine Vardja küla Kiigemäel, Foto Janika Taar