UUDISED JA TEATED

Viljandi vald ostab hõljuki

Seoses ühisvalla tekkega on tekkinud rida objekte, millele ei ole siiani leitud mõistlikku kasutust. Vallavalitsus ja Volikogu komisjonid on selles osas teinud ja teevad edaspidi märkimisväärseid pingutusi ja nii ongi Viljandi vald müünud kasutamata kinnisvara.

Valla territooriumil Viljandi-Nuia riigimaante nr 49 (km 50-55) ääres – Orikal asub kitsarööpmelise raudtee betoonsild, millele ei ole aastate vältel leitud kasutust. Maaelu edendamise komisjoni ja revideerimiskomisjoni ühispingutustega leiti lõpuks ostja. Selleks on Eesti Transpordiministeerium, kes kasutab silda Rail Balticu trassil. Esialgsetel andmetel Raba küla piirkonnas.

Volikogu määras ühikuhinnaks 2,50 eurot ühe kilogrammi kohta. Kokku kaalus sillakonstruktsioon 33 780 kg. Seega laekus valla lisaeelarvesse 84 450 eurot. Sellele lisandub käibemaks 20%.

Kuna vald on suur ja eri piirkondadega on vaja kiiret ja tõhusat transpordiühendust, siis Vallavalitsus plaanib selle raha eest osta hõljuki, et parandada valla kodanike liikumisvõimalusi. Eriti aktuaalseks on kodanike liikumisküsimus muutunud seoses võimalike valdade ühinemisega. Mustlast või Kärstnast Viljandisse kohalesõit on siis vaid mõne minutiga lahendatud – lisaks emotsionaalne vaade pilvepiirilt.

Hõljuk asub hetkel Lõuna- Koreas. Turu-uuringute põhjal on vallavalitsusel võimalik hõljukiga osutada teenust ka väljapoole. Teenuse vastu on tuntud elavat huvi.

Maaelu edendamise komisjon