UUDISED JA TEATED

Viljandimaa eesti tõugu hobuste kasvatajate koosviibimine

Viljandimaa eesti tõugu hobuste kasvatajate koosviibimine

Laupäeval, 21. novembril toimus Puiatu rahvamajas Viljandimaa eesti tõugu hobuste kasvatajate esmane koosistumine. Kohale oli tulnud kaheksa hobusekasvatajat ja kaks huvilist Viljandimaalt ning kaks eesti tõugu hobuste kasvatajat naabermaakonnast Tartumaalt. Kohal olid ka EHS aretustöö spetsialist Andres Kallaste ja EHS tegevdirektori kt Krista Sepp.

Olles aastaid kasvatanud eesti hobust paremate soovide ja mõtetega, oligi kokkusaamise eesmärk, et Viljandimaa hobusekasvatajad ja huvilised saaksid üksteisega tuttavaks ning saaksid rääkida oma rõõmudest, muredest ja soovidest.

Alguseks tegi väikese pildilise ülevaate Andreas Pernits selle aasta üritustest, kus olid Viljandimaa hobusekasvatajate hobused osalenud, nendeks olid sõidu-ja veokatsed, EHS karikasari, Eesti hobuse päev, eesti tõugu noorhobuste üleriigilised jõudluskatsed, tõuloom ja vabahüpete test. Edasi tutvustasid kõik kohaletulnud hobusekasvatajad endid ja rääkisid oma rõõmudest ja muredest seoses eesti hobusega. Põhimureks oli, et eesti hobustele on raske leida sõitjaid. Selleks, et olukorda parandada, käidi välja mitmeid ettepanekuid, kuidas eesti hobust tutvustada rohkem kohalikele inimestele, kaasata hobuseid erinevatest üritustes osalema ja korraldada koolitusi, õppepäevi. Eesti hobune on mitmekülgne ja põline hobune, keda tuleb hoida. Korraldajad tänavad osalejad. Oli informatiivne koosolemine, mis möödus väga meeldivas ja sõbralikus õhkkonnas.

Kui on huvi edaspidistest tegemistest teada saada, siis palume huvilistel endast teada anda meilile: andreaspernits@gmail.com

EHS eesti hobuse kasvatajate haruseltsi liikmed Andreas Pernits ja Ingrit Piir.
telefon 5811 8968