Vanemlusprogramm „Imelised aastad" Viljandi valla peredele

Laste kasvatamisel võib tekkida olukordi, millega on keeruline ise hakkama saada. „Imelised aastad" on 4-kuuline programm 2–8-aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.

Koolitus toimub väikeses grupis (14 inimest) kord nädalas kaks kuni kaks pool tundi. Kokku on 16 kohtumist (4 kuu jooksul) ajavahemikus märtsist juunini ning need toimuvad õhtuti (täpne asukoht, kuupäevad ja kellaajad täpsustame hiljem) Viljandi linnas. Koolitus on Viljandi valla elanikele ja osalemine on tasuta.

Korraldatud on lapsehoiuteenus, et osalejad saaksid vajadusel oma lapsed kaasa võtta. Nii vanematele kui ka lastele pakutakse koolituse vaheajal kerget einet.

Koolitusel õpitakse:

• Kuidas kehtestada tõhusalt piire ja reegleid?
  • Kuidas last julgustada ja tunnustada?
  • Kuidas õpetada last tugevate tunnetega toime tulema?
  • Kuidas arendada last mängu abil?
  • Kuidas lahendada konflikte?
  • Kuidas tulla toime stressiga?

Sooviavaldus saata hiljemalt 10. veebruariks 2021 aadressile maarja.mitt@viljandivald.ee

Soovime, et lisaksite avaldusse järgmise info:

- Kas osaled koolitusel üksi või koos kaaslasega (abikaasa/elukaaslane)?

- Koolitusel osalejate nimed, elukoht ja telefoninumber.

- Laste arv peres ja nende vanused?

- Kas vajate koolituse ajal lapsehoiuteenust?

- Kas vajate transporti?

- Lühike põhjendus, miks soovid koolitusel osaleda?

NB! Kui soovijaid on rohkem kui gruppi mahub, jätab Viljandi Vallavalitsus endale õiguse koostöös koolitajatega avalduste alusel valida välja programmis osalejad.

Kõigi avaldajatega võetakse ühendust hiljemalt veebruari lõpus.

Koolitust juhivad vastava väljaõppe läbinud koolitajad Imbi Suurpere ja Katreen Kasela.

Vanemlusprogrammi «Imelised aastad» rahastab ja viib ellu Tervise Arengu Instituut koostöös Viljandi Vallavalitsusega.

Lisainfo koolituse kohta:

Küsimuste korral helista: Viljandi Vallavalitsuse lastekaitse peaspetsialistile, Maarja Mitile, tel. 525 4077, e-mail: maarja.mitt@viljandivald.ee.