Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb Viljandisse

Laupäeval, 27. veebruaril tuleb Viljandisse taas külla Uuskasutuskeskuse kaubik, et vastu võtta kodus üleliigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asju. Kaubik peatub kell 11–13 Männimäe Selveri parklas.

Uuskasutuskeskuse kaubik käis Viljandis viimati oktoobri lõpus ja novembri alguses. Kuna esimene külastus osutus väga populaarseks, sai tehtud kohe järgmine käik lisaks, et kõik soovijad saaksid enda majapidamises üleliigseks muutunud heas korras asjad uuesti ringlusse saata. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtad ja terved rõivad, jalatsid, mänguasjad, nõud, raamatud, spordi- ja hobitarbed, väiksema kodutehnika.

„Uuskasutuskeskus alustas tänavu kogumisringidega juba jaanuaris, sest nägime, et pikkadel pühadel ja aastavahetusega kogunes inimestel asju, mida nad enam ei vaja. Mida mugavamaks asjade äraandmine teha, seda rohkem heas korras ja jätkuvalt kasutuskõlblikke asju prügist me päästa suudame. Täname väga Viljandi rahvast aktiivse kaasalöömise eest sügisel ning loodame, et ka sel korral võetakse kaubiku külastus hästi vastu," ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Diana Paakspuu.

Annetustena on oodatud nii rõivaesemed kui ka nõud, mänguasjad, raamatud, hobitarbed ja sisustuskaubad. Julgesti võib Uuskasutuskeskusele annetada ka hooajalisi kaupu, näiteks jõuluehteid ja talispordivahendeid. „Kogume kõik esemed kokku ka hooajavälisel ajal ja hoiame neid oma laos, et siis järgmisel hooajal need jälle ringlusse saata. Eelmisel talvel jäi suusahooaeg küll sisuliselt vahele, kuid tänavu tehti kõik tasa. Talispordialade suurt populaarsust võisime täheldada kõikides Uuskasutuskeskuse kauplustes üle Eesti. Suurema osa paari aasta jooksul annetatud uiskudest, kelkudest ja suuskadest suunasime uuesti ringlusse," lisas Diana Paakspuu. Hästi hoitud vahendid kestavad ajas ning võivad veel paljusid kasutajaid rõõmustada.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga taskukohaste hindadega müüki. Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste varjupaiku, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku. Uuskasutuskeskus teeb tihedat koostööd ka teatri- ja filmitegijatega, õpilasfirmade ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda. Nii võib annetatud ese üllatada teinekord ka teatrilaval või teleekraanil, näiteks on Uuskasutuskeskus toetanud laenutustega seriaale „Lahutus Eesti moodi", „Pilvede all" ja „Tulejoonel", aga ka mitme muusikavideo valmimist. Uuskasutuskeskusel on üle Eesti 15 poodi, lisaks on keskusel oma e-pood pood.uuskasutus.ee.