Mis on sotsiaaltransporditeenus ja kuidas seda taotleda?

Sotsiaaltransporditeenust osutatakse puudega inimesele või eakale isikule, kes on kantud rahvastikuregistrisse Viljandi valla elanikuna ja kes erivajaduse tõttu ei saa kasutada isiklikku või ühistransporti ning ei ole suuteline iseseisvalt sõitma või sõitu korraldama avalikke teenuseid pakkuvatesse asutustesse, kooli või tööle.

Sotsiaaltransporditeenust osutatakse kolmes erinevas teenusgrupis:

I teenusgrupp – iseseisvalt liikuvad kliendid;

II teenusgrupp – kliendid, kes liikumisel kasutavad rulaatorit või ratastooli, kuid on suutelised ise autosse istuma;

III teenusgrupp – kliendid, kes liiguvad vaid ratastoolis.

Viljandi Vallavalitsus pakub alates 19. aprillist 2021 sotsiaaltransporditeenust kolme erineva teenuse osutajaga: I teenusgrupp – Füüsilisest isikust ettevõtja Andres Kangro, II teenusgrupp – OÜ Viljandi Takso ja III teenusgrupp TarKal Trans OÜ.

Sotsiaaltransporditeenuse hind teenuse saajale on 0,40 eurot/kilomeeter.

Kilomeetri hinnale lisanduv ooteaja tunni hind on I teenusgrupile 15 eurot ning II ja III teenusgrupile 20 eurot tund.

Vajadusel on lubatud kliendil kaasa võtta saatja/abistaja ilma lisatasuta.

Kuidas sotsiaaltransporditeenust taotleda saab?

1. Tuleb esitada taotlus Viljandi Vallavalitsusele sotsiaaltransporditeenuse saamiseks. Taotluses tuleb märkida: kontaktandmed, soovitud sõidu marsruut, põhjendus.
  2. Kui tasumisel soovitakse valla poolset toetust, siis selle taotlemiseks tuleb esitada lisaks ka ühekordne sotsiaaltoetuse taotlus, taotlusele tuleb lisada kindlasti kõigi leibkonnaliikmete viimase kolme kuu pangaväljavõtted, sest ühekordne sotsiaaltoetus on sissetulekutest ja määruse järgi arvesse võetavatest väljaminekutest sõltuv.
  3. Peale seda otsustab Viljandi Vallavalitsuse alatine sotsiaalkomisjon 10 tööpäeva jooksul teenuse määramise ja rahastamise või mitte määramise ja mitte rahastamise.
  4. Sotsiaalvaldkond läheneb alati juhtumipõhiselt ja sellest tulenevalt võib olla ka erandjuhtumeid, mil sõit võib toimuda enne kui on välja antud sotsiaalkomisjoni otsus (sellisel juhul vormistatakse otsus tagasiulatuvalt).

Lisainfo

Sotsiaaltöö spetsialist Ragna Ruukel, ragna.ruukel@viljandivald.ee, tel. 512 3120

Sotsiaaltöö spetsialist Hanneli Vanamb, hanneli.vanamb@viljandivald.ee, tel. 5198 3202

Sotsiaaltöö spetsialist Sirli Toom, sirli.toom@viljandivald.ee, tel. 512 7988