Neljapäeval avatakse Pärsti Pansionaadis unistuste aed ja lõpetatakse pidulikult maja renoveerimistööd

Neljapäeval, 10. juunil algusega kell 15 toimub Pärsti Pansionaadi maja renoveerimistööde lõpetamise ja vastvalminud unistuste aia avamise puhul pidulik sündmus.

„Oleme ühiskonnana jõudnud ajajärku, kus oluliste teenuste pakkumine kõige odavamal ja praktilisemal moel ei tohiks olla enam omaette eesmärk. Kindlasti on meie kõigi jaoks väga oluline eakate eest hoolt kandmine ja seda just kõige paremal moel. Pärsti Pansionaadi renoveerimine ja siia juurde nüüdisaegsele hooldusasutusele sobiliku õueala koos aiaga rajamine on just see õige ja meie ajale ning meie eakale põlvkonnale vääriline austusavaldus. See on just selline kompleks nagu me ka endile vanaduspäevil sooviksime," sõnas Viljandi vallavanem Alar Karu

Maja renoveerimistööd valmisid tegelikult juba eelmise aasta sügisel, aga avamine on koroona pandeemia tõttu juba kaks korda edasi lükkunud. Maja tehti energiatõhusamaks, uuendati ventilatsioonisüsteem, uuendati kanalisatsioonitorustik, asfalteeriti majaesised teed, valmistati uued rõdupiirded, värviti fuajeed, võeti kasutusele nõuetele vastav valgustus.

Pärsti pansionaadi aed, kus avamisüritus peetakse, on tõeline unistuste aed, mis mõnda aega tagasi oli veel tühermaa.. Ent vald eraldas selle maa pansionaadile ja praeguseks on juba tegu õitsva aiaga, kus pansionaadi hoolealused saavad nii ratastoolide kui rulaatorite abil end õues väga hästi tunda. Samuti on teed ehitatud kerge kaldega, et värskes õhus liikumine oleks ka treeningu eest. Teed on tähistatud ka punase värviga, et hoolealused ei eksiks teelt. Aias on kasvama pandud kümneid liike taimi, sealhulgas ka haruldusi. Aed on Eesti suurim ja moodsaim omataoline, seda koos lõkkeplatsi, looklevate pargiteede, varjualuste ja toreda aiamajaga. Aiaruum üllatab jalutajat liigirohkusega: seal on ilutaimed, viljapuu- ja marjaaed.

Tänasel avamisel peetakse tervituskõnesid, antakse üle tänukirjad, esinevad Viljandi Taipoksiklubi sportlased koos pansionaadi hoolealustega, keda juba üle poole aasta on treenitud. Esinevad tantsutüdrukud ja muusikud.

Maja renoveerimine ja aia loomine läks kokku maksma ca 1,7 miljonit eurot. Hoone renoveerimistööd läksid maksma ca 1,5 miljonit eurot ja aia ehitus 200 000 eurot.

Maja renoveeris Paide MEK, kogu hoone ja õueala projekteeris Kuressaare Kommunaalprojekt. Aia ehitas firma Mefab.

Pärsti Pansionaadis on hetkel 70 hoolealust. Pansionaadis töötab koos vabatahtlikega kokku ligi 40 inimest.

Pärsti pansionaat avas uksed 1997. aastal Viljandi Haigla endistes ruumides. Esialgu hõlmas pansionaat suurema maja tiiva ja jagas hoonet Pärsti vallavalitsusega. Seoses valdade ühinemisega, sai kogu maja Pärsti Pansionaadi käsutusse.

Pansionaat asub Viljandi Haigla naabruses. Pansionaadis on 72 voodikohta - üks intervallhoolduse koht, 2 ühetoalist ning ülejäänud kahe- ja kolmetoalised.

Lõbusaks ajaveetmiseks on palju iganädalasi tegevusi: hingehoidja jututund, kehalise liikuvuse arendamine, jalutamine, käelised tegevused, poksitrennid jne.

Fotol: Tänasel pidulikul üritusel astuvad üles ka Viljandi Taipoksiklubi liikmed koos Pärsti Pansionaadi mõnede hoolealustega, keda on juba pool aastat treenitud.