« Tagasi

Kuulutati välja 2020. aasta Eesti parimad sotsiaalvaldkonna töötajad – üks neist on Kati Narusberg

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon tunnustas 15. juunil Tartus, Vanemuise Kontserdimajas 2020. aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid. Lisaks kuulutati välja aasta koostööpartner, aasta sotsiaaltööd kajastanud ajakirjanik ning aasta sotsiaalvaldkonna sõber. Aasta noor sotsiaalvaldkonna uustulnuk on Kati Narusberg, Viljandi Vallavalitsuse eestkostespetsialist

Parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid tunnustasid videotervitusega sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

„Sotsiaaltööl on meie elus väga oluline osa, kuigi kõik inimesed ei pruugi seda iga päev märgata. Viimane aasta on pannud meid tõsiselt proovile. Mõnegi inimese elu on muutnud just sotsiaaltöötaja või lastekaitsetöötaja otsustav käitumine, suunamine ja asjatundlik nõu, teisele on tööl käimise eelduseks isikliku abistaja tugi, kolmanda pere puhul aga võimaldab professionaalne tugiisik erivajadusega lapse kasvatamise kõrvalt vanematel tööl käia," ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Tunnustame, et sotsiaaltöötajad on olnud paindlikud ja tulnud toime, eriti kriisitingimustes. Usaldame ja tunnustame kõiki Eesti sotsiaaltöötajaid selles väga olulises töös."

„Oleme väljumas raskest COVID-19 kriisist, kus koos tervishoiutöötajatega kandsid erakordselt suurt koormust just täna tähelepanu all olevad sotsiaalvaldkonna töötajad, kes on isegi varasemast rohkem pakkunud klientidele hingeabi, isiklikku toetust ning sõbralikku nägu, kellega muredest rääkida," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Vastutus ja ootused kõigile sotsiaalvaldkonnas panustajatele on väga kõrged, nad pingutavad igapäevaselt selle nimel, et meie lähedased saaksid elada inimväärikat ja turvalist elu."

„Sel aastal esitati tunnustamisele 15 kategoorias 149 inimest, rohkem kui kunagi varem. On väga hea meel nii paljude tublide sotsiaala töötajate üle. Eelkõige tahaks tänada kõiki märkajaid, kes kandidaadid esitasid. Märkamist ja üksteise tunnustamist ei ole meie keerulises töövaldkonnas kunagi liiga palju. Pärast rasket aastat on hea hetk märgata täna oma töökaaslast, partnerit ja teisi olulisi inimesi, kes on sotsiaalvaldkonda panustanud," ütles Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni juhatuse esinaine Sirlis Sõmer-Kull.

Sotsiaalala töötajate ja valdkonda panustajate konkursi tulemuste hindamisel osalesid Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon, Sotsiaalministeerium, Eesti Võlanõustajate Liit, Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Eesti Tegevusjuhendajate Liit, Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liit, Eesti Sotsiaalasutuste Juhtide Nõukoda ja Eesti Sotsiaaltöö Üliõpilaste Selts.

2021. aastal tunnustatakse eelmisel aastal silma paistnud sotsiaalvaldkonnas töötanud või sotsiaalvaldkonda panustanud inimesi 15 kategoorias.