Vald otsib Kolga-Jaani bussiootepaviljoni ja keskväljaku ehitajat

Viljandi vallavalitsus otsustas 13. oktoobri istungil kuulutada välja riigihanke Kolga-Jaani bussiootepaviljoni ja keskväljaku ehitamiseks. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 1. detsember.

Valla hindamiskomisjon ja rahvas valisid eelmise aasta sügisel uue bussiootekoja parimaks lahenduseks idee, mille autorid on Tallinna tehnikakõrgkooli teise kursuse arhitektuuritudengid Kärt Kaljuvee, Hanna Riin Kink ja Helena Ojabstein. Vastavalt projektile saab Kolga-Jaani bussipaviljoni, millel on kinnine ooteruum, kuhu pääseb kahelt poolt ooteala. Paviljoni tuleb ka tehnoruum ja avalik WC.

Hanke eesmärk on leida ehitaja, kellega sõlmida Kolga-Jaani alevikku bussiootepaviljoni ja keskväljaku ehitamise leping. Nii bussiootepaviljon kui keskväljak rajatakse projektis toodud tingimustel koos jalgrattaparklaga ja Viljandi maantee poolse haljasalaga. Olemasolev bussiootepaviljon läheb lammutamisele.

Viljandi vallavanema Alar Karu sõnul on Kolga-Jaani üks suuremaid valla piirkondi ja vajab kaasaegsetele tingimustele vastavat bussiootepaviljoni. „Kolga-Jaani ootekoda on hetkel väga kehvas seisus. Loodetavasti on teisel katsel hanke pakkumised vallale sobivamad, sest koostöös Tallinna tehnikakõrgkooli tudengite ja piirkonna elanikega on leitud sobiv idee, mis väärib elluviimist," lisas vallavanem.

Orienteeruv tööde kestvus on 6 kuud. Hanke õnnestumisel prognoosib vald ehitustööde alguseks 2022. aasta jaanuari.

Riigihankega saab tutvuda SIIN.