« Tagasi

Lisete Vaarmani näitus "Nii seest kui väljast" Tarvastu raamatukogus

Lisete Vaarmani personaalnäitus "Nii seest kui väljast" tõmbab fookuse noore kunstniku mõttemaailma ja nägemustesse. Näitust saab Tarvastu raamatukogus näha detsembri lõpuni.

Vaarmani sõnul jooksis näituse idee mõtetest läbi juba kaheksandas klassis, kui pidi tegema loovtööd, ent siis jäi autor väiksema mahuga töö juurde. „Nüüd gümnaasiumis ideid kogudes lendas see mõte jälle tagasi. Sellel korral tundsin end palju enesekindlamana ning soovisin võtta eesmärgiks näituse loomise. Kogu väljapanekuga proovin anda edasi enda, kui kunstniku mõttemaailma läbi erinevate mõttejoonte. Antud näitus annab mõtteruumi igale külastajale. Minu soov on, et igaüks leiaks oma tähendused minu maalidele," ütles Vaarman.

„Olen lummatud nii mõttest kui vormist. Näen siin kindlat käekirja, mis on isikupärane ja osavalt väljendusrikas. Liigse kehakultuse ja ilumullide "olulisuse" üle mõtiskledes pildikeeles ei puudu ka muhe huumor. Selge, intrigeeriv ja vaimukas näitus hästi oskusliku väljenduslaadiga," sõnab näituse kohta Viljandi Gümnaasiumi kunstiõpetaja Ene Runing.

Kunstnik arvab, et kunst on miski, mis sobib kõigile: „Nagu eelnevalt mainitud olen sellega tegelenud väikesest saadik. Leian, et kunsti abiga suudan ma ennast väljendada kõige paremini. Kunsti all siin ei pea enam ma silmas lihtsalt maali ega joonistamist vaid ka muid viise, näiteks performance, muusika ja tants. Nende kõigiga olen ka osaliselt kokku puutunud ning tunnen end mugavalt neid kasutades. Luues töid, tantsides või kuulates muusikat saan ennast väljendada kõige paremini, mis on mulle väga tähtis."

„Mäletan hästi kuidas alguses ei tahtnud ma üldse maalida, kuna leidsin, et see oli igav. Kuni lõpuks mu õpetaja suutis mind akrüülvärve kasutama panna, mis omakorda pani mind neisse kiinduma. Hiljem, loovtöö asjus sain tutvuda ka õlivärvidega, millest sai minu peamine tehnika mida siiani ma kasutan," lisas Vaarman.