Perepesa ootab nüüd ka Viljandi valla peresid

Viljandi Vallavalitsusel on rõõm teada anda, et alates 2022. aasta jaanuarist saavad kõiki Viljandi Perepesa teenuseid tasuta kasutada ka Viljandi valla alla kaheksa-aastased lapsed ja nende vanemad. Seda võimaldab aasta lõpul Viljandi linna ja valla poolt allkirjastatud koostööleping.

Perepesa on kogukondlik ennetus- ja peretöökeskus, mis asub Viljandi linnas aadressil Tallinna tn 2. See on soe ja sõbralik paik, mis on avatud kõigile lastega peredele, alates lapseootusest kuni lapse kooliminekueani.

Perepesas on võimalus veeta aega koos oma lapsega: mängida mängutoas, osaleda erinevates ringides ja juhendatud õpitubades, tuua lapsed lapsehoidu, kohtuda teiste lapsevanematega. Samuti on võimalus saada asjatundlikku nõu spetsialistidelt ja osaleda erinevatel koolitustel, et olla teadlik oma lapse arengulistest vajadustest tema erinevatel eluetappidel, toetada suhteid vanemate ja laste vahel. Muuhulgas pakub Perepesa ka raseduskriisi nõustamist, paarisuhet edendavaid kursuseid, psühholoogilist nõustamist, toitumisnõustamist, võimalust osaleda perekoolis.

Viljandi Perepesa juhataja Ly Müürsepp räägib keskuse tegemistest järgmist:

„Meie siin Viljandi Perepesas rõõmustame, et saame nüüd olla rohkem toeks ka Viljandi vallas elavatele peredele. On oluline, et lapsevanem tunneks, et tal on koht, kuhu võib alati pöörduda kui on tekkinud küsimusi või mõtteid seoses lapse kasvatamisega. Meie juurde saab ka lihtsalt niisama tulla, et veeta koos lapsega mõnusalt aega avatud mängutoas. Kutsume oma avatud mängutuba „keskuse südameks", kus leiavad uusi sõpru nii lapsed kui ka vanemad. See on selline hubane ja mõnus kooskäimise koht, kus veeta aega oma lapsega ja jagada kogemusi teiste lapsevanematega.

Oleme kaasanud Perepesa tegevustesse erinevaid tugispetsialiste ja koolitajaid, et pakkuda mitmekülgset tuge lastega peredele. Näiteks pakume võimalust saada logopeedi poolt nõu, kuidas oma lapse kõnele ja arengule teadlikumalt tähelepanu pöörata ning seda toetada. Ka psühholoogiline nõustamine on mõeldud kõigile pereliikmetele, kes soovivad muresid jagada, arutada ning saada toetavaid nõuandeid spetsialisti poolt. Iseendale abi ja toetuse lubamine, on parim, mida saab teha oma lapse heaks.

Täpsem info Perepesa kodulehelt www.perepesa.ee/viljandi-perepesa või telefonilt +372 5915 1035

Heili Rohtla, lastekaitse peaspetsialist

Anne Põldsaar, haridus- ja kultuurinõunik