Nädala teated | 24. jaanuar

20. jaanuarist lülitatakse üle valla tänavavalgustus igal ööl välja kell 00.00-05.00

Viljandi Vallavalitsus otsustas 19. jaanuari istungil, et 20. jaanuari ööst alates lülitatakse üle valla tänavavalgustus igal ööl välja kell 00.00-05.00, sest energia kokkuhoidmiseks on otstarbekas tuled kustutada öisel ajal kui liikumist on vähem.

Energiakulude hüvitamine Viljandi vallas

Energiahinna tõusu leevendamiseks on riigi poolt välja töötatud kaks eraldi meedet: elektri võrgutasu hüvitamine kõigile tarbijatele ning elektri-, gaasi- ja küttearvete osaline tasumine vähemkindlustatud leibkondadele. Taotluste esitamine algas 4. jaanuarist 2022. Loe lähemalt.

Mis on Viljandi valla aasta tegu 2021. aastal?

16. jaanuariks esitasid 105 vastajat kokku üle 20 kandidaadi. Nende seast lähevad lõpphääletusele 17 nominenti, keda toodi välja rohkem kui üks kord. Rahvahääletus kestab 31. jaanuarini. Igaüks saab hääletada ühe korra nii mitme kandidaadi poolt kui soovib. Kõikide hääletanute vahel loosime välja kingikoti. Loe lähemalt.

Viljandi vald on nüüd Instagramis. Jälgi meid www.instagram.com/viljandivald

Viiratsi Päevakeskuse sündmused jaanuaris

25.01 kell 10 – Teabepäev "Mida toob meile aasta 2022". 25.01 kell 13 – "Paratamatu heaolu"- generatsioonide vahelised sarnasused" - tšillime ja hängime Viljandi Kultuuriakadeemia tudengi Annabeli eestvedamisel. 27.01 kell 12 – Tervisliku elustiili kursus.

5 põhjust, miks teha tõhustusdoos. Loe lähemalt.

Külli Saat: mu süda jääb alati Viiratsi kooliga

Külli Saat oli Viiratsi kooli direktor alates 1993. aastast kuni tänavuse aasta alguseni. Täname kauaaegset kooli direktorit sellise suure panuse ja tehtud töö eest. Nõnda pika karjääri puhul on ka, mida meenutada. Loe lähemalt.

Viiratsi kooli uus direktor Krista Prinzmann: soovin, et nii õpilased kui ka töötajad oleksid motiveeritud

Alates 3. jaanuarist juhib Viiratsi kooli Krista Prinzmann. Esimesel töö- või siis koolipäeval esitasime ka mõned küsimused, vastuseid saate lugeda siit. Loe lähemalt

Perepesa ootab nüüd ka Viljandi valla peresid

Viljandi Vallavalitsusel on rõõm teada anda, et alates 2022. aasta jaanuarist saavad kõiki Viljandi Perepesa teenuseid tasuta kasutada ka Viljandi valla alla kaheksa-aastased lapsed ja nende vanemad. Seda võimaldab aasta lõpul Viljandi linna ja valla poolt allkirjastatud koostööleping. Loe lähemalt.

Teemapõhine õpe Holstre koolis ehk kuidas valmib kooli ajaleht

Holstre kooli kolmanda kooliastme õpilased tutvuvad ajakirjanduse nippidega, sest valmimas on kooli ajaleht. Tegemist on õppeainete lõimimisega projektõppe meetodil, mida Holstre koolis katsetatakse seoses osalusega Tulevikukooli programmis ning projektis „Toetava koolikultuuri arendamine ja kaasaegse õpikäsituse rakendamine". Alljärgneva teksti autorid on Holstre kooli 7. ja 9. klassi õpilased. Loe lähemalt.

Saab taotleda puudega isiku eluruumi kohandamise kulude hüvitamist

Puudega isiku eluruumi kohandamise kulude hüvitamise eesmärk on luua isikule, kellel on puudest tingituna raskusi eluruumis liikumisega, võimalikult vähest kõrvalabi vajav turvaline toimetulek oma eluruumis, sellesse sisenemisel, eluruumis liikumisel ja väljumisel. Loe lähemalt.

Vallavalitsuse istung 19. jaanuaril. Loe lähemalt.

Vallavolikogu istung 27. jaanuaril kell 17 Mustla Rahvamajas. Loe lähemalt.

Pensionid, toetused ja hüvitised toob edaspidi koju Hansab koostöös turvaettevõttega Viking Security

Alates 1. veebruarist hakkab pensionide, toetuste ja hüvitiste kojukannet Omniva asemel tegema AS Hansab koostöös turvaettevõttega Viking Security. Pensionid, toetused ja hüvitised tuuakse koju 5.-12. kuupäevani. Loe lähemalt.

2022. aasta hajaasustuse programm avaneb 1. veebruaril

Hajaasustuse programmi 2022. aasta taotlusi võetakse vastu 1. veebruarist 1. aprillini. Programmi eesmärk on tagada hajaasustusega maapiirkondades elavatele peredele head elutingimused ning seeläbi aidata kaasa elanike püsimisele neis piirkondades. Loe lähemalt.

Veebruaris avab Mulgimaa Arenduskoda LEADER-meetme projektitoetuste taotlusvoorud

Projektitoetuse taotlust saavad esitada Mulgi vallas, Tõrva vallas (v.a. Soontaga küla) ja Viljandi vallas (v.a. endise Kolga-Jaani valla territoorium) tegutsevad ettevõtjad, mittetulundusühingud (MTÜ), kohalikud omavalitsused (KOV) ja sihtasutused (SA). Loe lähemalt.

Veebruari lõpuni näeb Kolga-Jaani raamatukogus Eesti kirivööde näitust

Tekstiilkäsitöö meister, käsitöö õpetaja ning vööde kudumisest ja mustritest raamatuid kirjutanud Piia Rand on Kolga-Jaanis välja pannud värvika valiku Eesti erinevate paikkondade kirivöödest. Ootame tutvuma veebruarikuu lõpuni. Raamatukogu avatud E-N.

Märtsis toimub kolm valla külade ja alevite esindajate infokoosolekut

Viljandi vallavalitsus ning kodanike ja külaarengu komisjon kutsub valla külade ja alevite esindajad märtsis kolmele infokoosolekule. Loe lähemalt.

Viljandi vallas toimuvad sündmused leiab aadressilt: www.viljandivald.ee/kalender

Vabad töökohad

• Tugiisik Tarvastu gümnaasiumisse