Kalmetu põhikooli direktorina alustab tööd Ain Keerup

Kevadel lahkus Kalmetu koolijuhi kohalt 23 aastat direktorina töötanud Andres Savi. 1. septembril võtab uue koolijuhina õpilased vastu kooli vilistlane Ain Keerup.

Millega oled varem tegelenud?

Kalmetu koolis õppisin 7. klassi lõpetamiseni. Edasi jätkusid õpingud Suure-Jaani Keskkoolis. Kõrghariduse omandasin Eesti Põllumajanduse Akadeemias, haridusteaduse magistri kraadi omandasin Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledžis pedagoogilise nõustamise erialal.

Töömehe teed alustasin õpitud erialal taimekasvatuses, kuid sealt liikusin õppemajandi juhataja ameti kaudu haridusvaldkonda, kus olen töötanud suurema osa elust. 1997. aastal alustasin õpetajana Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis. Edasi sai minust koolijuht. 2004-2007 Vana-Vigala Põhikooli direktor ning 2007-2020 Sindi Gümnaasiumi direktor. Paar aastat sotsiaalvaldkonnas Viljandi Hoolekandekeskuse juhatajana tulid kogemuse mõttes kasuks, aga haridusvaldkonda tagasi jõudmine on üks suur rõõm.

Milline koolijuht soovid olla?

Koolijuhina tahan ma olla see inimene, kes suudab siduda ühtseks meeskonnaks õpilased, õpetajad, koolitöötajad, lastevanemad, kogukonna ja omavalitsuse esindajad. See pole ülesanne, mida on võimalik mõne kuuga lahendada, aga paari aastaga küll. Ja siis võivadki kõik tunda end koolis turvaliselt ja õnnelikena. Usun, et suudame seda ühiselt saavutada.

Mida soovid koolijuhina kindlasti oma koolis ära teha?

Täna on tõsiseks väljakutseks vajalike õpetajate leidmine. Olukord on keeruline, aga tänu suurepärasele Kalmetu kooli meeskonnale, kindlasti lahendatav. Lapsevanemad muretsema ei pea.