Kalmetu Põhikooli projekt on Eesti parim noorte algatus!!!

Viljandi vallast jõudis üle-eestilise Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi finaali ja saavutas esikoha Kalmetu Põhikooli projekt „Lastevanemad häkkisid noorte sisemaailma".

Meeskonda kuulusid Anni Oja, Johanna Maria Topolev, Rihanna Meikar. Noorte juhendajaks oli huvijuht Karin Mägi.

Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool edulugude konkursi „Õppimine on põnev!" komisjon valis 168-st eduloost välja 12 nominenti neljas erinevas kategoorias. Kokku esitati edulugude konkursile „Õppimine on põnev!" 168 edulugu kolmeteistkümnest maakonnast. Kõige suurem hulk edulugusid esitati Lääne- Virumaalt ja Ida-Virumaalt, mõlemast maakonnast 33 edulugu.

Programmijuhi Piret Torm-Mirontšiku sõnul oli sellel aastal palju ägedaid ja inspireerivaid edulugusid, millede vahel oli raske valikuid teha. Koolides ja lasteaedades toimuvad väga ettevõtlikud ja elulised tegevused, mida oleks patt mitte teistega jagada. Tuleb tunnistada, et edulugude tase on aasta-aastalt aina kõrgem, ideed ja tegevused on tõesti väga üllatavad ning mitmekülgsed.

Nominentide valmimine toimus kahes osas: esmalt viidi läbi hindamine maakondlikul tasemel ja igast maakonnast esitati üle-riigilisele hindamisele kolm parimat lugu, mida hakkasid seejärel hindama haridusvaldkonna eksperdid üle Eesti.

Kategooriate parimad 2022

Kategooria: Parimad praktikad TULEMi rakendamisel

1. koht: Meie muudame oma kodukoha kaunimaks – Roosna-Alliku Põhikool

Kategooria: Parim koostöötegu

1. koht: Nina sisse ja käed külge! – Viljandi Gümnaasium

Kategooria: Ettevõtlik haridustegu

1. koht: Loomekas loomeruumi loomine – Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium

Kategooria: Noorte algatus

1. koht: Lastevanemad häkkisid noorte sisemaailma – Kalmetu Põhikool.

2. koht: Võrumaa Noorte Seiklusmatk – Haanja Kool

3. koht Kiri presidendile – Kohtla-Järve Slaavi Põhikool

Edulugude konkurssi „Õppimine on põnev!" korraldab haridusprogramm Ettevõtlik Kool alates 2008. aastast. Edulugude konkursi eesmärk on soodustada haridusasutustes ettevõtlikku õpet ning ärgitada edulugude kaudu ka teisi koole ja lasteaedasid leidma nutikaid lahendusi, kuidas seda õppetöö raames teha. Edulugude nominentide videod 2022 leiab: https://www.youtube.com/@ettevotlikkool4280