Pärsti Pansionaadis avatakse 10. juunil unistuste aed

Neljapäeval, 10. juunil toimub Pärsti Pansionaadi päikeselise maja renoveerimistööde lõpetamise ja vastvalminud unistuste aia avamise puhul pidulik sündmus.

Maja renoveerimistööd valmisid tegelikult juba sügisel, aga avamine on koroona pandeemia tõttu juba kaks korda edasi lükkunud

Üritus algab sellega, et Pärsti Pansionaadi peaukse juures lõigatakse läbi lint ning heisatakse lipud, teiste seas ka Pärsti Pansionaadi lipp.

Pärsti Pansionaadi aia avavad Viljandi vallavanem Alar Karu ja Pärsti Pansionaadi juhataja Le Hussar, süüdates šamaanitrummide helide saatel lõkke. Avamise puhul toimuvad mitmed etteasted, teiste seas esinevad ka Viljandi Taipoksi Klubi poksijad ning kaasatud on ka mõned pansionaadi hoolealused.

Pärsti pansionaadi aed, kus avamisüritus peetakse, on tõeline unistuste aed, mis mõnda aega tagasi oli veel tühermaa. Ent vald eraldas selle maa pansionaadile ja praeguseks on juba tegu õitsva aiaga, kus pansionaadi hoolealused saavad nii ratastoolide kui rulaatorite abil end õues väga hästi tunda. Samuti on teed ehitatud kerge kaldega, et värskes õhus liikumine oleks ka treeningu eest. Teed on tähistatud ka punase värviga, et hoolealused ei eksiks teelt. Aias on kasvama pandud kümneid liike taimi, sealhulgas ka haruldusi.

Pärsti Pansionaadis on hetkel 70 hoolealust. Pansionaadis töötab koos vabatahtlikega kokku ligi 40 inimest.