Pärsti Pansionaadis avati unistuste aed ja lõpetati pidulikult renoveerimistööd

Neljapäeval, 10. juunil toimus Pärsti Pansionaadi maja renoveerimistööde lõpetamise ja vastvalminud unistuste aia avamise puhul pidulik sündmus.

Peeti kõnesid, lõigati linti, heisati pansionaadi lipp. Siis mindi aeda avama, kus šamaanitrummide ja loitsu saatel süütasid vallavanem Alar Karu ja Pärsti Pansionaadi juhataja Le Hussar lõkke.

Siis tänati ehitajaid, kõiki abilisi. Tulid etteasted. Pool aastat on Viljandi Taipoksiklubi aidanud pansionaadi hoolealustel oma füüsilist vormi hoida tai poksi liigutuste läbi. Nüüd esitati õpitut rahvale

Maja renoveerimistööd valmisid tegelikult juba eelmise aasta sügisel, aga avamine on koroona pandeemia tõttu juba kaks korda edasi lükkunud. Maja tehti energiatõhusamaks, uuendati ventilatsioonisüsteem, uuendati kanalisatsioonitorustik, asfalteeriti majaesised teed, valmistati uued rõdupiirded, värviti fuajeed, võeti kasutusele nõuetele vastav valgustus.

Pärsti pansionaadi aed, kus avamisüritus peetakse, on tõeline unistuste aed, mis mõnda aega tagasi oli veel tühermaa.. Ent vald eraldas selle maa pansionaadile ja praeguseks on juba tegu õitsva aiaga, kus pansionaadi hoolealused saavad nii ratastoolide kui rulaatorite abil end õues väga hästi tunda. Samuti on teed ehitatud kerge kaldega, et värskes õhus liikumine oleks ka treeningu eest. Teed on tähistatud ka punase värviga, et hoolealused ei eksiks teelt.

Aias on kasvama pandud kümneid liike taimi, sealhulgas ka haruldusi. Aed on Eesti suurim ja moodsaim omataoline, seda koos lõkkeplatsi, looklevate pargiteede, varjualuste ja toreda aiamajaga. Aiaruum üllatab jalutajat liigirohkusega: seal on ilutaimed, viljapuu- ja marjaaed.

Maja renoveerimine ja aia loomine läks kokku maksma ca 1,7 miljonit eurot. Hoone renoveerimistööd läksid maksma ca 1,5 miljonit eurot ja aia ehitus 200 000 eurot.

Maja renoveeris Paide MEK, kogu hoone ja õueala projekteeris Kuressaare Kommunaalprojekt. Aia ehitas firma Mefab.

Pärsti Pansionaadis on hetkel 70 hoolealust. Pansionaadis töötab koos vabatahtlikega kokku ligi 40 inimest.