Valimiste materjalid vallalehes ja otsus poliitilise reklaami kohta

Oktoobri Viljandi Valla Teatajas avaldatakse Viljandi valla valimiskomisjoni poolt ametlik kandidaatide nimekiri ning lisaks on ka valimistel osalevatel erakondadel võimalus avaldada oma materjale ning fotosid.

Erakonnad saavad lehes tasuta avaldamiseks pool külge ja üksikkandidaat veerand külge. Pool külge tähendab ca 3500 tähemärki + foto. Etteantud mahu piires saab iga erakond ise seda kujundada, kas vähendades teksti ja lisades fotosid või vastupidi.

Üksikkandidaatidel on võimalus oma materjale avaldada veerandil külje pinnast so ca 2000 tähemärki teksti + foto.

Kui tavaliselt jõuab Viljandi Valla Teataja postkastidesse kuu keskpaigas, siis oktoobrilehte levitatakse 7. ja 8. oktoobril. See aga tähendab, et kaastöid ootame hiljemalt 27. septembriks e-posti aadressile ajaleht@viljandivald.ee. Lisainfo telefonil 530 42447

Viljandi Vallavalitsuse otsus seoses kohalike vallavolikogude valimistega

• Koolides on keelatud poliitiline reklaam, näiteks kampaaniamaterjalide jagamine, erakonda liikmete värbamine, allkirjade kogumine, plakatite kleepimine seintele. Need põhimõtted kehtivad kõigile, ka kogu kooliperele, sh juhtkonnale, õpetajatele, teistele kooli töötajatele, õpilastele ja lapsevanematele.

Ebakohasest valimiskampaaniast tuleb esmalt teavitada koolijuhti. Kui eelnevast ei ole abi, siis tuleb pöörduda kooli pidaja – munitsipaalkooli puhul kohaliku omavalitsuse, riigikooli puhul haridus- ja teadusministeeriumi poole.

• Raamatukogude ruumides ja hoonel on keelatud nii valimisreklaam kui ka valimisplakatite kleepimine.
  • Valla hoonetele on valimisplakatite kleepimine keelatud.
  • Valla avalikule teadete tahvlile võib iga erakond, valimisliit või üksikkandidaat panna ühe valimisplakati A4 formaadis.
  • Valimisürituse korraldamisel järgida korrakaitseseaduses avaliku koosoleku korraldamise nõudeid.