Viljandi vallavolikogu valis aukodaniku, aasta tegija ning aasta pere

Viljandi vallavolikogu valis neljapäeval välja valla aukodaniku, aasta pere ja valla tegija.

Viljandi valla kõrgeima tunnustuse, Viljandi valla aukodaniku aunimetuse andmise eesmärk on avaldada avalikku tunnustust isikule, kes on oma tegevusega välja paistnud Viljandi valla arendamisel, tõstnud paikkonna mainet ja tuntust. Aukodaniku aunimetus antakse väljapaistvate teenete eest või isamaalise tegevuse või vabatahtliku töö eest. Aukodaniku aunimetuse andmiseks esitati kolm kandidaati: Merila Pihlap, Piret Kuropatkin ja Raivo Asuküla. Viljandi valla aukodanikuks valiti Piret Kuropatkin, kauaaegne haridusjuht, kes on töötanud Ämmuste kooli direktorina ja Tarvastu valla haridusjuhina, vedanud aastakümneid piirkonna hariduselu ning arendanud välissuhteid.

Viljandi valla aasta pere aunimetusega tunnustatakse vähemalt kolmelapselisi aktiivseid ja koostegutsemist väärtustavaid peresid. Viljandi valla aasta pere aunimetuse kandidaatideks esitati kolm peret: perekond Kivistik, perekond Türk ja perekond Koppel. Aasta pereks valiti Viiratsis elav perekond Türk, kus kasvavad 17, 15, 12 ja 2 aastane laps. Pere on asutanud ettevõtte Mulgimadin. Pereisa Tarmo Türk on aktiivne külaelu eestvedaja. Pereema Rita Türk tegeleb suvel Mulgimadina batuutide rentimisega.

Viljandi valla tegija aunimetus antakse tunnustusena isikule või ühendusele, kes oma tegevusega on aasta või aastate jooksul silma paistnud erilise tulemuslikkusega majanduse, keskkonnahoiu, kultuuri, hariduse, spordi, sotsiaalelu, kohaliku omaalgatuse või muus valdkonnas ning toonud Viljandi vallale tuntust. Viljandi valla tegija aunimetusele esitati viis kandidaati: Urmet Arusoo, Sulev Kannimäe, Marko Koks, Tarmo Arak ja Lauri Liiv. Viljandi valla aasta tegijaks valiti Marko Koks, kes on Heimtali kooli kehalise kasvatuse õpetaja ja Viljandi HC käsipalliklubi treener. Tema puhul toodi välja  suur roll nii Balti- kui Eesti karika võitnud ja Eesti meistrivõistlused hõbedaga lõpetanud Viljandi HC meeskonna juhtimisel.