Uudised ja teated

« Tagasi

Vaata vana akent!

Mais toimuvad erinevates paikades Üle Eesti akende restaureerimise päevad  Vaata vana akent!". 24. ja 25. mail jagatakse teavet ja praktilisi nippe Vana-Võidus. 

Sel kevadel Eestis esmakordselt toimuvate teabe- ning praktiliste oskuste edasi andmise päevade mõte on julgustust saanud rootslastelt.  

Puitaknad on vastupidavad ja kestavad teadliku hoolduse korral aastakümneid. Nad väärivad märkamist, hoidmist ja hooldamist. Puitakende hooldamine ja värskendamine ning ka pisemate paranduste tegemine on enamikule majaomanikest ka täiesti jõukohane. Võimalik, et on vaja vaid natuke teadmisi täiendada, oskusi lihvida, meelde tuletada ning töödeks lihtsalt aega ning õiget värvi varuda.  

Kutsume kõiki akende taastamise päevadel osalema.  

Reedel, 24. mail teabepäev Vana-Võidu mõisas. Antakse teoreetiline ülevaade puitakende ajaloost, muinsuskaitselistest aspektidest ja toimub akende korrastamise põhimõtete tutvustamine praktiliste näidete varal, registreerumine praktikapäevale. 

Loengud: 

17.15-17.45 Anne Kivi, Muinsuskaitseameti Viljandimaa nõunik. Aken mälestisel, uue muinsuskaitseseaduse lühitutvustus 

17.50-18.20 Alo Peebo, Viljandi Kutseõppekeskuse kutseõpetaja. Akende ajalugu, taust ja materjalid 

18.30-19.00 Kalmer Lind, Viljandi Kutseõppekeskuse kutseõpetaja. Ringkäik mõisas, akende korrastamise põhimõtted praktiliste näidete varal 

Laupäeval,  25. mail 

Praktikapäev kella 9-16 Vana-Võidu mõisa aidahoones. Akende restaureerimise võtted, tööriistad, materjalid.   Akna restaureerimise praktilised etapid. Osalustasu 10 eurot. Hinna sees lõuna. Juhendajad Kalmer Lind ja Alo Peebo. 

Info ja registreerumine alo.peebo@vikk.eelisainfo http://maaarhitektuur.blogspot.com/p/vaata-akent.html ning FB https://www.facebook.com/vaatavanaakent/ 

 

Aune Mark, Eesti Vabaõhumuuseumi maaarhitektuuri keskuse koolitusprojektide juht