« Tagasi

Neljapäeval tutvustavad kaasava eelarve ettepanekute tegijad oma ideid Viiratsi rahvamajas

Kestab Viljandi valla kaasava eelarve rahvahääletus. Homme, 24, septembril tutvustavad ettepanekute esitajad oma ettepanekuid algusega kell 18 Viiratsi rahvamajas

Viljandi valla kaasava eelarve rahvahääletus algas 21. septembril ja lõpeb 4. oktoobril. Hääletada saab Viljandi valla elanik, kes 21. septembri seisuga on vähemalt 16-aastane.

Viljandi valla 2020. aasta kaasavasse eelarvesse laekus 20 ettepanekut, millest 13 pääses edasi vallaelanike hääletusele.

Üks idee on aga esitajate poolt rahvahääletuselt tagasi võetud. Kolga-Jaani Maanaiste Selts kinnitas, et on loobunud ideest osta kohvikumaja. Seoses kultuurimaja ostmisega Viljandi vallavalitsuse poolt kinnitas Maanaisteselts, et edaspidi soovitakse aidata just kultuurimajas sisu luua, et sellest populaarne kooskäimise koht saaks. Seega on rahvahääletusele jäänud 12 ettepanekut

Hääletada saab kuni kolme erineva idee poolt. Hääletada on võimalik elektroonselt VOLIS-keskkonnas aadressil volis.ee. Seda saab teha ka  Viljandi vallamajas,  valla teenuskeskustes või lähimas Viljandi valla raamatukogus nende lahtiolekuaegadel. Selleks tuleb kindlasti kaasa võtta ID-kaart (PIN-koodidega), kohapeal aitab töötaja VOLISesse siseneda. Võimalik on samades kohtades hääletada ka pabersedeliga.

Ideedega saab tutvuda valla kodulehel

ja keskkonnas VOLIS.