« Tagasi

Viljandi vallas tutvustavad maal elamise päeval end Kolga-Jaani ja Tarvastu piirkonnad

Laupäeval, 26. septembril toimub üle-eestiline ettevõtmine „Maal elamise päev".

Päeva eesmärk on tutvustada elukeskkonda maal koos seal toimivate avalike teenuste, töökohtade, vaba aja veetmise võimaluste ning elukoha võimalustega.

Viljandi vallas tutvustatakse sel päeval soovijaile Kolga-Jaani ja Tarvastu piirkonda.

Kolga-Jaanis tutvustatakse koole, lasteaedu, kogudust, ettevõtteid, kogukonnategevust, valla planeeringuid, kinnisvaraturgu jpm.

Infopunkt on avatud raamatukogus kell 11-st kuni kella 16-ni. Kohal on piirkonnajuht Rivo Aren, kes vastab kõikvõimalikele piirkonda puudutavatele küsimustele, kinnisvaramaakler, kes tutvustab piirkonna kinnisvara, kultuurijuht Annika Jones ja Kolga-Jaani Maanaisteseltsi esindus. Meeleolu lisavad piirkonna üritustest tehtud videod.

Avatud on kohvikumaja! Buss huvilistele väljub raamatukogu juurest kell 11.45.

Näiteks on võimalik tutvuda ja näha oma silmaga firma Mikskaare turbatootmist. Eeriksaare talus tutvustatakse mahetee tootmist ja samas on võimalik kohapeal ka väeteed kaasa osta. Veski talus  saab vaadata uhket kanade, paabulindude ja kitsede kollektsiooni. Kohapeal on võimalik kaasa osta mune, kitsejuustu ja kohupiima. Lisaks saab külastada muuseumi, kuhu pererahvas on kokku kogunud Kolga-Jaani piirkonna taludest erinevaid vanu esemeid ja käsitööd. Võimalik on näha ka renoveerimisjärgus Lalsi kirikut nii seest kui väljast.

Tarvastu piirkonnas on Tarvastu Käsitöökoda laupäeval ühtlasi ka Tarvastu piirkonna infopunkt ja ootab külastama  kell 11-st  16ni. Hoovis on täika. Tarvastu Muusika ja Kunstikool ning Tarvastu Gümnaasium ootavad külalisi kell 12-st 13.30-ni. Kunstikoolis saab pintsli kätte võtta ja oma mõtted paberile panna! Kärstna Mõis ootab külalisi kell 10-st 14-ni. Kärstna kandi külade omatoodangu laadale. Tutvuda saab ka mõisahoonega.

Lähem info, mis sel päeval kavas: https://www.viljandivald.ee/maal-elamise-paev-viljandi-vallas-2020 ja https://xn--maalelamisepev-hib.ee/