« Tagasi

Aastapäev tõi koolikaaslased kokku

Kord iga viie aasta järel tabab paljusid inimesi nostalgiline igatsus oma kooli ja klassikaaslaste järele, hakatakse uurima, kas kokkutulek ikka toimub ja millal täpselt see päev on.  Tarvastu gümnaasiumis otsustati seekord traditsiooni murda ja tuua vilistlaste kokkutulek varasemale ajale kui seni, nimelt oktoobrikuusse.

Tänased koolijütsid vaheajale saadetud,  avasid mõlemad koolimajad uksed neile, kes siit juba ammu läinud. Rahvamajas peetud aktus elustas lõbusaid hetki möödunust ja pakkus emotsionaalseid etteasteid praegustelt õpilastelt.  Publik võttis soojalt vastu võimlejate kava ja akordionistide ansambli esitatud „Kevade" filmimuusika,  värske ja uudsena mõjus solisti ja lastekoori esituses „Õnne valem", oodatud oli lastekoori, mudilaskoori ja kümne aasta eest spetsiaalselt kooli aastapäevaks loodud segakoori Üits Viis ühine  etteaste. Ja juba enesestmõistetavaks on saanud „Kodukotus", seekord nelja eri aegadel tantsinud tantsupaari esituses, mis kujunes ka aktuse kulminatsiooniks.

Vallavanem Alar Karu, kes on 30. lennu vilistlane, kutsus oma kõnes üles põhjalikumalt uurima hariduse andmise ajalugu kodukandis  ja kinkis õpilastele kolm suurt lauamängu ning  õpetajatele Valmiera veepargi külastuse. Tervitajate hulgas olid ka sõpruskoolide esindajad Lätist ja Saksamaalt.

Vilistlaste peoõhtusse mahtus palju põnevaid kohtumisi, taasleidmisi  ja sügavamat silmavaatamist. Kes tahtis, sai end proovile panna Kuldvillaku kooliteemalises mälumängus. Avatud oli muuseumituba ja vilistlase Viive Taluri fotonäitus mahajäetud majade ustest, mida keegi enam ei ava. Tants käis varajaste hommikutundideni , laval oma kooli vilistlased Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus, Margus Kastor ja DJ Aare Anton. 

Tarvastu gümnaasiumi õpetaja  Helle Soots

 

Tarvastu gümnaasium peab oma eelkäijaks Tarvastu poeglaste kihelkonnakooli, mis asutati 1843. Mustla keskkool loodi 1947, see nimetati ümber Tarvastu gümnaasiumiks aastal 2000. Tänaseks on lõpetanud 68 lendu. Õpilaste arv praegu 231, direktor Ene Savi.

Allikas: Tarvastu Gümnaasium