« Tagasi

Elu Pärsti Pansionaadis: taipoks, padjasadu ja piparkoogid

Aastat on sobilik alustada ka küsimusega, et kuidas elavad meie eakad. Viljandi vallas on kokku kolm valla poolt hallatavat hooldekodu – Pärsti Pansionaat, Kolga-Jaani Hooldekodu ja Kärstna Hooldekodu, kus kõigis neis tehakse tublit tööd, et ka vanematel inimestel elu ilus oleks. Tänases lehes kõneleme lähemalt Pärsti Pansionaadi tegemistest.

Taipoks aitab mitmekesistada treeningvõimalusi

Pärsti Pansionaadi üsna uus ja toimekas juhataja Le Hussar otsib aina võimalusi, kuidas oma asutuse patsientide elu mugavamaks ja huvitavamaks muuta. Detsembris avati pansionaadi keldrikorrusel taipoksi tuba, seda ka teemakohase esitlusega, kus selle spordiala saladusi avasid Eesti tipud Lauri Liiv, Reigo Ravel ja Kerli Kink.

„Viljandi Taipoksi Klubi, eesotsas Lauri Liiviga, on toa sisustamisel meid tublisti toetanud nii nõu, kui ka jõuga. Lauri aitas meid sisustuse komplekteerimisega ja koos Reigoga on nad olnud spordiruumi paikapanekul toeks. Samuti on nemad alati kohal, kui meie majas on vaja teha suuremaid tõstmistöid inventari ümberpaigutamiseks. Kord nädalas pühendavad  Viljandi Taipoksi Klubi treenerid oma aja meie maja elanikele, et mitmekesistada liikumis ja treeninguvõimalusi", ütles Le Hussar

Klubi teeb seda kõike vabatahtlikena. Toa sisustamisel on pansionaati toetanud spordipood Budopunkt ülisõbralike soodushindadega. Osa spordiinventari, mis on mõeldud nii hoolealuste, kui ka töötajate taastustreeninguks, soetatakse tänavu aasta esimesel poolel. Ka hooldaja töö on füüsiliselt raske ning paljud vaevlevad seljahädade käes. Selle peale mõeldakse samuti ruumi komplekteerides.

Padjasadu ja piparkoogid

Jõulud möödusid pansionaadis seekord ilma jõuluvanata ja suuremate pidustusteteta. Aga päkapikud käisid ning kokad valmistasid head-paremat. Oli ka "padjasadu" - iga hoolealune sai uue kvaliteetse Wendre vabriku padja. Pansionaadi juhataja sõnul olid usinad käed üle Eesti valmistanud ja saatnud meie elanikele õnnitluskaarte heade soovidega ja samuti piparkooke. "Häid inimesi on palju. Oleme neile tänulikud! Usin küpsetustöö käis ka pansionaadimajas. Päkapikud Helle ja Kaija korraldasid küpsetuskoja, kus kõik hoolealused, kes vähegi tahtsid, said piparkoogiteol ja kaunistamisel kaasa aidata. Neid kauneid piparkooke jätkub meil siiani.", sõnas Hussar

Mis uuel aastal uut?

„Jaanuari esimesel poolel alustame koostööd VMH taastusravi osakonnaga, mille juhataja Eeli Lond tuleb tegema meie majja seiret, et hinnata olemasoleva vastavust elanike vajadustele. Ka sealt loodame saada häid juhtnööre spordi-ja taastusinventari osas.

Alanud uuel aastal seame fookuse oma töös ikka nii elanike, kui ka töötajate heaolule. Inimesed on kõige tähtsamad", kõneles pansionaadi juhataja Le Hussar.