« Tagasi

Heimtalis avati Viljandimaa moodsaim staadion

17. juunil avati põneva jalgpallilahinguga Heimtali põhikooli uus staadion, kus spordivad nüüd aktiivselt nii valla- kui ka linnaelanikud.

Pärast teatejooksu staadioni väravavõtmega, lippude heiskamist ja lindi läbilõikamist sammusid staadionile Heimtali kooli õpetajate-vilistlaste ning Viljandi vallavolikogu-valitsuse liikmete võistkond.

Ligi 30-kraadises kuumuses kaks korda 15 minutit väldanud mäng kulges tasavägiselt ja lõppes koduvõistkonna 3:2 võiduga. „Võitlus oli kõva, ründasime vastast kuidas jaksasime, aga midagi ei ole öelda – neil tuli üks värav rohkem. Aga tegelikult on tore, et kool võitis ja karikas jääb neile ajaloo jaoks," kommenteeris vallavanem Alar Karu.

Valla eliitkool

Karu ütles avamisel, et valminud on valla kõige parem staadion, kus on enim võimalusi erinevate spordialade treenimiseks: siin saab mängida jalg-, võrk- ja käsipalli ning teha kõiki kergejõustikualasid. Kõrvale ehitati ka välijõusaal.

„Seda staadioni saavad meie vallas kasutada kõik, kellel seda vaja on. Siin saab korraldada võistlusi ja spordilaagreid. Väravad on lahti ja ka ümbruskaudsed elanikud saavad sportimas käia," lisas ta.  Staadion on oluline ka maakonnale, sest siin saab mängida väravpalli, milleks mujal võimalused puuduvad.

„Heimtali põhikoolil on nüüd väga hea staadion ja võimla ning väga ilus mõisakoolimaja. Kooli soovijaid on rohkem, kui lapsi ära mahub. Siit edasi jääb juhtida kool tõeliseks eliitkooliks," märkis vallavanem.

Koolidirektor Eero Metsvahi sõnul hakati staadioni rajamist planeerima juba viis aastat tagasi ja algul sooviti seda koplisse, kuid maadevahetuses ei jõutud riigiga kokkuleppele.

 „Oli sentimeetrite mäng, kas staadion mahub praegusele asukohale. Jõudsime projekteerijaga lõpuks õige lahenduseni ja tulemus on väga hea. Saime lõpuks kõik, mis tahtsime. Valimislubadus täideti, sõnapidajad mehed, super!" oli Metsvahi rahul.

Staadionit kasutatakse palju

Staadioni kõrval ridaelamus elav Kaie Roosioja-Aari ütles, et tema kuus last käivad tihti uuel staadionil. „Lapsed mängivad palli ja jooksevad ning vahel oleme mehega isegi mõne jooksuringi teinud. Staadion on ilus ja uhke, lastele see väga meeldib. Ainus miinus on, et hästi palju mängivad täismehed ja lapsed ei saa alati löögile."

Roosioja-Aari sõnul on eriti hea, et koolilastel on nüüd sügisest kõik võimalused kehalise kasvatuse tunnis sportimiseks. Kuid staadionil käib juba praegu ohtralt  inimesi ka mujalt vallast ja isegi Viljandist. „Olen näinud linnainimesi välijõusaalis ja tiimidena staadionil palli mängimas. Aitäh vallale, et staadioni ehitus ette võeti  – see on vajalik ja õige asi!"

18-aastane Kardo Kivirand tuleb pea igal õhtul jalgpallli mängima Heimtali lähedalt Vardi külast. Kahel õhtul nädalas treenib ta noori, ülejäänud päevadel taob palli erinevas vanuses noorte ja meestega. „See on Viljandimaa üks paremaid staadione, kus olen mänginud. Plats on korralikult tehtud ja mängida on mõnus, sest on pehme ja ei põruta jalgu ära. Kui viriseda, siis ainult selle üle, et jooni on palju."  Kiviranna sõnul on hea, et staadion on kogu aeg avatud.  „Millised võimalused sportimiseks on noortele koju kätte toodud  –  tippstaadion! Nagu öeldakse – well spent money (hästi kulutatud raha – toim.)!"

Heimtali staadioni  projekteeris OÜ Klotoid ja ehitas AS YIT Eesti. Ehitus, mis algas 2019. aasta septembri alguses, läks maksma 690 690 eurot, millest 100 000 eurot tuli riigikogulase Helir-Valdor Seederi kaudu. Ehitusnõunik Elo Talvoja sõnul kulges koostöö nii ehitusfirma kui ka ümberkaudsete elanikega väga hästi.

Made Laas,
avalike suhete nõunik

 

Foto allkiri: Jalgpallimatš oli pealtvaatajatele põnev, sest mõlemad meeskonnad mängisid hästi ja kogu hingest. Vallameeskonna parimaks väravakütiks ja mängijaks oli Mait Allas.

Foto: Raivo Laidma