« Tagasi

Integratsiooniprojekt tõi Tartu ja Tarvastu õpilased kokku

Tarvastu gümnaasiumi õpilastele toimus SANA projekti "Idatee hoidjad" raames kaks ühislaagrit Tartu Annelinna Gümnaasiumi 8. klassiga.

Esimene laager oli 19.-22. septembrini. Annelinna õpilased rääkisid vene keelt, mis oli algselt harjumatu, aga ka eesti keelt oskasid paljud soravalt, sest nad käivad keelekümblusklassis. Tartus läksime viikingilaevaga Turm Emajõele. Pärast sõitu oli meil loeng viikingite teemal. Edasi suundusime Rõugesse, kus käisime Rõuge muinastalus, endisel linnamäel ja lähiümbruses. Kuulasime loengut viikingisõdalastest, nägime turviseid, kiivreid ja relvi. Kes tahtis, sai vibu lasta ja oda visata. Proovisime õhtusöögiks ise lõkke peal viikingite toitu teha.

Ajaloolises rollimängus "Kohtumõistmine" sai igaüks sai oma murega kuninga ette astuda. Erinevaid muresid oli palju – kellel uputati laev, kel varastati lambad või naine. Pärast seda oli treening pehmendatud relvadega. Viimasel laagripäeval meisterdasime Toomas Asi juhendamisel puulusikaid.  

Teine laager toimus Tarvastus 17.-20. oktoobrini. Saime õpetaja Kälina Savkaga savist ruune voolida, kapuutsi õmmelda, õpetaja Jaan Rohtiga viikingiketti teha, MTÜ Agelinde meistritega vahanikerdusi valmistada ja nahast vöökotti teha. Hiljem oli orienteerumine Mustlas.

Viimasel päeval oli kurb külalistega hüvasti jätta, aga kohtume veel, kuna nad kutsusid meid kevadel Peterburi ekskursioonile kaasa ja nende klassi tüdrukud kirjutavad juba uueks aastaks projekti, et taas kohtuda.

 

Mia-Triin Ütsik,

Triinu Taimi Priinits,

Kerttu Nõmm,

Tarvastu gümnaasiumi 8. klassi õpilased