« Tagasi

Kokandusest inseneritarkusteni

Tänapäeva koolis ei toimu õppetöö ainult klassiruumis,  vaid üha enam leiavad õpilased uusi ja huvitavaid väljakutseid erinevates projektides  ja õppekäikudes, kus õpitakse paremini tundma elu praktilist poolt selle mitmekesisuses. Õpilaste juhendajateks on oma ala kogenud spetsialistid või siis hoopis   tudengid, kes noorematele eakaaslastele heaks ja julgustavaks eeskujuks on.

Tarvastu gümnaasiumi  10.  – 12. klassi õpilased kasutavad  neid võimalusi usinalt. Novembrikuus korraldas õpetaja Pille Varusk oma õpilastele vene keele tunni hoopis   Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis, kus õpiti tundma Vene kööki, tõlgiti retsepte ja valmistati toite. Lisaks tutvuti ka õppimisvõimalustega  selles koolis.

Eelmisesse kuusse jääb  ka  juba traditsiooniks kujunenud  töövarjupäev, mil kõik gümnasistid saavad valida töötaja, kelle töövarjuks nad on.  Populaarsed on olnud tervishoiu ja politsei valdkonnaga seotud ametid, viimasel ajal on noortele huvi pakkunud ka telekommunikatsiooniettevõtted. Lisaks töövarjupäevale toimub igal sügisel  Tarvastus majandusõppemäng  „Turuplats", millest võtavad osa maakonna gümnaasiumide võistkonnad ja mida korraldab Junior Achievment Eesti .

Üks koolipäev möödus gümnasistidel Tallinnas, kus külastati haridusmessi ja tutvuti õppimisvõimalustega kõrgkoolides. Päeva teine pool möödus Niguliste kirikus.

Palju uut tõid endaga kaasa tudengid, kes tulid kooli oma infotehnoloogiaprojektiga  „Geeks on Wheels" ja tutvustasid nooremale põlvkonnale uusi nutitelefone, sülearvuteid, virtuaalreaalsust ning uut tarkvara.

Õppeaasta algusesse kuulub ka päris mitu loengut. Õpilased tõid esile just maanteeameti  korraldatud õppetunni, kus kõneldi teedeinseneri kutsest, õppimis- ja karjäärivõimalustest.

Uuel aastal loengusarjad ja projektiõppepäevad jätkuvad.

Helle Soots, Tarvastu gümnaasiumi õpetaja