« Tagasi

Noortel oli töömalevas põnev

17. juunist kuni 2. juulini toimus Viljandi vallas noortele suvine töömalev, kus osales 15 malevlast. Töökohad olid mitmekesised, sest proovile sai end panna erinevates kohtades.

Kärstna mõisa pargis sai proovida putukatega võitlemist, päikese käes sai tööd teha nii Holstre-Pollis kui Paistus, jahe suvevihm kosutas malevlasi Valmas, päevase soovitusliku sammude arv saadi täis Laidoneri alleel riisudes, kunstianne pandi proovile Mustlas ning Tänassilma ja Kolga-Jaani kalmistutel anti oma panuse mahajäetud haudade korrastamisel.

Pärast tööpäevi toimusid põnevad õhtused tegevused, mis viisid noori töötukassasse, Viljandimaa arenduskeskusesse, Raassilla krossirajale autodega sõitma, Holstre-Polli discgolfi rajale, Viljandi kutseõppekeskusesse ja Kärstna mõisa meisterdustundi. Maleva lõpus toimus ühine väljasõit Pärnu vangla põgenemistuppa, kus noored said malevas loodud meeskonna proovile panna.

Malevlaste arvates oli tänavune malevarühm väga lahe, sest koos sai palju nalja ja leiti uusi sõpru. Malevlastele meeldis, et iga tööpäev oli erinevas valla piirkonnas, sest ei hakanud igav ja sai tutvuda uute kohtadega.

Täname maleva korraldasime eest Viljandi valda, AS Põlluvara ja Eesti Noorsootöö Keskust. Tänu teile saime kogu malevarühmaga veeta väga vahvad ja tegusad 10 päeva!

Liis Lääts, Anne-Ly Roosipuu,

maleva rühmajuhid

 

Foto allkiri: Malevlased Keitlyn Moppel ja Merili Haljasoks tegid Kärstna mõisas eeltööd kaltsuvaipade kudumiseks

Foto: Liis Lääts