« Tagasi

Peaaegu 46aastane Mari

Palju on räägitud sellest, et tänavu tuli kevad teisiti. Jah, nii see tõesti oli. Kuid hoopis teisiti tuleb Viiratsi lasteaiale sügis, sest õpetaja Mari Karilaid on otsustanud ühe pika ja meeldejääva peatüki oma elust sulgeda.

29. mail oli tema viimane tööpäev Viiratsi Rübliku lasteaia õpetajana, kus ta on töötanud õpetajana alates 1. augustist 1974, seega peaaegu 46 aastat.

Õpetaja Mari südameasjaks on läbi aastate olnud rahvapärimuse ja eesti keele ilu edasi andmine. 2014. aastal andis kirjastus Atlex välja Mari loodud, lasteaiaõpetajatele suunatud metoodilise kogumiku „Küllap sirgun", kus leidub tema loodud luuletusi, lühinäidendeid ja õppematerjale ning viisistatud laulutekste.

Muide, tema sõnadele on loonud viise Tajo Kadajas, Juhan Trump ja Bonzo.  2018. aastal ilmus temalt luulekogu" Meeleparanduse põik".

Me ei kujuta veel ettegi, kuidas toimib edasi meie õpetajate näitetrupp, sest õpetaja Maril tuli lavastajatöö justkui lennates ja kerge vaevaga. Milline tuleb meie detsember, kui meid ei külasta enam Jõulu-Jaak, kes on seda teinud 31 aastat? Kes teine oskab muinasjutte jutustada nii nagu Mari …

Kolleegid on Mari kohta öelnud, et ta on väga sõbralik, abivalmis, südamlik ja toimekas. Tema on olnud ikka see, kes on meile meelde tuletanud rahvapärimuse tähtsust ja selle hoidmist. Üks õpetaja ütles toredasti: „Oleme 7 puuda soola ära söönud ja koos luurel käinud, aga ikka imestan, et kuidas tal luule nipsust tuleb!". Ja nii ongi – selle üle imestame me kõik!

Jää-äär on oma laulus öelnud,  et kusagil veel soojad jäljed on teel, mis me jätsime, me koos. Aitäh Mari, et otsustasid oma õpetajatee just Viiratsi lasteaias käia ning oleme kindlad, et sinu jälgi tajume siin veel mõnd aega!  Me soovime sulle ilusat uut eluetappi, palju toredaid hetki oma laste ja lastelaste seltsis ning päevi täis uusi avastusi ja seiklusi.

Autor: Kolleegid Rüblikust

Foto: Riina Kukk

Foto allkiri: Mari Karilaid jääb laste ja kolleegide südamesse kui sõbralik ja loominguline õpetaja.