« Tagasi

Tarvastu Gümnaasiumis vaagisid kolme sõpruskooli noored keskkonnaprobleeme

Esimesel koolinädalal võtsid Tarvastu gümnaasiumi õpilased vastu külalisi  Lätist  ja  Saksamaalt. Toimus juba traditsiooniks kujunenud noortelaager Sommercamp, mille tänavuseks  teemaks oli „Keskkond ja tarbimine".


            Ametlik avamine oli 2. septembril kooliaasta avaaktusel. Järgnevad päevad olid sisustatud väljasõitudega. Külastati Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja Tartu Erakooli (TERA). Loodusmuuseumis võeti osa õppeprogrammist "Maastikumängud elurikkusega", kus oli võimalus juhiste järgi planeerida asula ja seda ümbritseva piirkonna makett. See ülesanne oli väga lõbus ja meeldis paljudele, kuna oli võimalus olla loov.

Huvitav oli   Kivilõppe kordonis, kus tutvustati keskonnainspektorite varustust ja nende tööülesandeid ning Mari Järve andis teoreetilis-praktilise õppetunni teemal "Keskkonnasäästlikum tarbimine". Väga põnev oli näha keskonnainspektorite varustust ja saada teada lähemalt nende tööst.

 Ühel päeval käisid projektis osalejad abis mahetaludes. Külastati nii Saariku kui ka Palu mahetalu. Näidati,  kuidas toimub töö mahetaludes, ja kasutati võimalust ka ise tööd teha. Samal päeval filmiti veel keskkonnateemalisi videoid reedese päeva tarbeks, et neid tutvustada Sommercampi lõpetamisel.

Nädala lõpul osaleti üritusel "Reipalt koolipinki", kõndides Soele ja tagasi koos Tarvastu gümnaasiumi õpilastega. Põnevust pakkus õpituba, kus õpiti looduslikust materjalist valmistama tarbeesemeid. Seda jäävad meenutama kasetohust karbid ja viled. Projekti lõpuõhtul  tehti kokkuvõte ja esitleti nädala jooksul loodud videoklippe, mängiti ka seltskondlikke mänge ja tantsiti rahvapäraseid tantse.

Laupäeva hommikul oli aeg lahkuda nädalaga leitud sõpradest. Ei jäänud üle muud kui jätta hüvasti ja loota, et äkki järgmisel aastal kohtutakse uuesti. Kokkuvõttes oli projekt väga hariv ja andis  palju praktilisi oskusi.

 

Joonas Talvik, 10. klassi õpilane

Fotol: Noored arutlesid rühmatöös keskkonnaprobleemide üle.
Foto: Inganora Makko