« Tagasi

Tarvastu kiriku piltidel voogab veteväli

6. septembrini saab Tarvastu kirikus vaadata kunstnik Kalli Kalde näitust „Suur sinine vesi".

Maalides on  kunstnik mänginud mõttega suurest veeuputusest, mis võib järgneda kliimasoojenemisele. „Mis värvidega väljendada vee määramatut jõudu, kui vesi ujutab üle linnad ja metsad? Kellest saab moodsa aja Noa? Kas on meie seas keegi, kes ehitaks suure laeva ja võtaks kaasa paari igast looma- ja linnuliigist?" küsib kunstnik, kes viitab esimese Moosese raamatu suurele veeuputusele, mis kattis veega kogu ilma. „Kõik elav suri ja ainsad elusolendid, kes ellu jäid, olid peidetud Noa laeva. Kas ammused müüdid räägivad meile meie tulevikust?" arutleb Kalli Kalde.

1967. aastal sündinud Kalde töötab joonistamise, graafika ja maali õpetajana Tartu Kunstikoolis. Oma maalide ja graafikaga on ta esinenud näitustel alates 1988. aastast.

2015. aastal sai Kalde Bulgaariast, iga-aastaselt Lessedra galerii minigraafikanäituselt "Miniprint Annual 2015" esimese auhinna. Tänavu võitis ta II preemia VII rahvusvahelisel litograafia sümpoosionil Rootsis Tidaholmis.

VVT

Foto allkiri: Näituse avamise päeval, 6. juunil kunstnik Kalli Kalde, EELK Tarvastu Peetri koguduse juhatuse esimees Irja Vell ja õpetaja Elve Bender Tarvastu kirikus.

Foto: Malev Toom