« Tagasi

Tarvastu noored Lätis – mitte odava bensiini pärast, vaid ...

Tarvastu gümnaasiumi noored sõitsid 1. septembril Lätti, aga seda mitte odava bensiini ja toidukaupade pärast, vaid selleks, et lihvida oma võõrkeeleoskust. Õpilasi võõrustas Jelgava Spidola Gümnaasium, kohal olid esindajad ka Saksamaal asuvast Albert- Schweitzeri Gümnaasiumist. Algas projekt "Sommercamp", mis on nende koolide traditsiooniks olnud juba 26 aastat.

 Meie kooli esindasid Lisete Vaarman, Inganora Makko, Joonas Talvik, Kristo Maisla, Karl Kristofer Alp ja Robin Liiber ning õpetajad Ly Haan ja Pille Varusk. Jelgavasse jõudnud, saime kokku meid võõrustavate peredega. Silmast silma kohtumine läks hästi, kõik leidsid oma võõrustajad üles. Järgmine päev kulus perega tutvumiseks.

Alanud koolinädala jooksul jõudsime ära käia Riias, Caunite ökotalus, Vilces spordipäeval, Jelgava linnas orienteerumas, kommitehases ja mandala kive tegemas. Programm oli mahukas ja mitmekesine. Eredalt jäi meelde see, kuidas rahvusvahelised grupid valmistasid ökotalus Läti kringlit või tegid Vilces sporti. Koolinädal läks nii kiiresti, et ei jõudnud silmagi pilgutada.

Kui jõudis kätte lahkumise aeg, poetas nii mõnigi pisara. Lätis oli tekkinud palju sõpru nii lätlaste kui ka sakslast seas ja oli tunne, justkui lahkuks perekonnast. Sõitsime bussiga Riiga, sealt läksime rongi peale ning juba oligi tunda Eesti õhku kopsudes.

 "Sommercampi" projekt oli igas mõttes hariv, need ei ole lihtsalt ilusad lõpusõnad, vaid tundsime tõesti nii. Saime teada palju, alates igapäevaelust kuni Lätimaa traditsioonideni. Järgmisel aastal on lootust oma vanu sõpru näha Tarvastus.

 

Robin Liiber,
Tarvastu Gümnaasiumi
8. klassi õpilane